עמוד הבית
אודותינו
דבר המנהלת
דבר מנהלת החטיבה הצעירה
צוות בית הספר
יגאל אלון - האיש ופעלו
גבעת שמואל שלי
צור קשר
חשוב לדעת
אמנת משפחת אלון
תקנון בית הספר
לוח צילצולים והפסקות
דרכי גישה
עדכונים חודשיים
העלון של אלון
חברה וקהילה
מפתח הלב
מועצת תלמידים
הנהגת ההורים
לומדים מרחוק
פינת היועצת
דבר היועצת
לאן ולמי פונים
מניעת השימוש באלכוהול
מניעת עישון
פינת המשקפיים
צור קשר


 
חודש אייר 
 

אייר הוא החודש השמיני בלוח העברי בשנה המתחילה בחודש תשרי, והשני בשנה המתחילה בחודש ניסן. מזלו של חודש אייר הוא מזל שור. שמו של החודש, כשמותיהם של שאר החודשים בלוח העברי, הובא מגלות בבל. מקורו במלה "אָיָרוּ" באכדית, שמשמעותה "אור".

בתנ"ך החודש נקרא גם "ירח זיו". ומזלו שור

חודש זה נמצא בתקופת ספירת העומר, שהיא אחת משתי תקופות האבלות של הלוח העברי.

על פי הלוח העברי הקבוע, בחודש אייר יש תמיד 29 ימים ("חודש חסר").

מועדים עיקריים

ד אייר - יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, נקבע בשנת תש"ט 1949 על ידי ממשלת ישראל , כיום הזיכרון הכללי לנופלים במערכות ישראל, כדי לזכור ולהזכיר את מסירות נפשם, קורבנם וגבורתם של לוחמי מערכות ישראל על תקומת המדינה. משנת 1963 נקבע יום הזיכרון בחוק. מאז שנת 1967 יום הזכרון נפתח בעצרת מרכזית ליד הכותל המערבי בירושלים.

 

ה באייר - יום העצמאות, ביום ה' באייר תש"ח 1948 הכריז דוד בן גוריון במועצת העם שהתכנסה במוזיאון תל-אביב. "על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל היא מדינת ישראל". תאריך זה נקבע כ- יום העצמאות למדינת ישראל. בשנים הראשונות לאחר קום המדינה נחוג יום העצמאות במרחב הציבורי, במצעדי צה"ל ובבמות בידור. במרוצת השנים בוטלו המצעדים הצבאיים. קיימת נטייה לחוג את החג בחוג המשפחה והחברים, ביציאה לחיק הטבע, בביקור במפעלים ובמחנות צה"ל הפתוחים ביום זה לקהל הרחב.

ביום העצמאות מתקיימים טקסים ממלכתיים שהפכו למסורת: טקס הדלקת המשואות בהר הרצל, טקס ממלכתי הפותח את אירועי החג.ביום העצמאות מתקיים חידון התנ"ך העולמי לבני נוער יהודי מכל העולם וכן מתקיים טקס הענקת פרס ישראל.

 

י"ד באייר- פסח שני,חל בתקופה שבית המקדש היה קיים, מי שלא יכול היה להקריב את קורבן הפסח בעתו כלומר בי"ד בניסן התורה מאפשרת לו להקריב בי"ד באייר בקהילות ישראל שונות מקיימים סעודה לכבוד רבי מאיר בעל הנס .בטבריה מתקיימת בכל שנה הילולת רבי מאיר בעל הנס.

 

י"ח באייר - ל"ג בעומר, לפי המסורת ביום זה פרצה המגפה שפגעה בתלמידי רבי עקיבא על שלא נהגו כבוד זה בזה. המגפה פרצה בפסח ונפסקה בי"ח באייר היינו בל"ג בעומר. סמל החג חץ וקשת. ביום זה על פי המסורת גם נפטר רבי שמעון בר יוחאי.

יש הקושרים את ל"ג בעומר למרד בר-כוכבא. התנועה הציונית ראתה בבר-כוכבא סמל ללחימה לעצמאות ולגבורה. הם נתנו ביטוי מעשי לסמליותו זו בבחירת יום ל"ג בעומר לייסוד גופים שונים הבולטים בהם: יסוד ה"גדנ"ע" בשנת תש"א 1941, יסוד ה"פלמ"ח" (תש"ב 1942) והקמת צה"ל (תש"ח 1948).

 

כ"ו אייר תשכ"ז (1967)- פרצה מלחמת ששת הימים, מלחמה אשר נמשכה ששה ימים בלבד.במהלכה כבש צה"ל את כל חצי האי סיני, שטחים מהגדה המערבית של ירדן, כולל את ירושלים המזרחית ואת רמת הגולן.

 

כ"ח באייר תשכ"ז (1967) - " יום ירושלים" , היום שבו שוחררה העיר העתיקה במלחמת ששת הימים נקבע כ"יום ירושלים" .

 

 

טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט 
טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט 


 
במופע רב רושם, בהשתתפות ראש העיר סגניו, צוות בית הספר וההנהלה המקצועית של פרוייקט נערך הקונצרט הראשון של תזמורת בית הספר המונה היום למעלה מ60 נגנים. המופע החל בנגינת החליליות בניצוחה של המורה חגית עוקבי ואחריה ניגנה התזמורת קטעים שעובדו במיוחד לערב זה. לסיום לוותה מקהלת בית הספר את התזמורת בקטע מתוך הסימפוניה התשיעית של ביטהובן - הכוראלית. הפתעת הערב היתה ניצוחה של נטע ליבני תלמידת כיתה ה על התזמורת.
טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט טקסט

 
קצרה היריעה לתאר את הפעילות העניפה אשר מתקיימת בספריית ביה"ס בניצוחה של תמי הסל הספרנית. בסרטון המוקרן בצד שמאל של המסך מתוארת פעילות עניפה זו. להנאתכם.


**** חידת השבוע **** חידת השבוע ****
**** חידת השבוע **** חידת השבוע ****

בפינה החידה השבועית יתפרסמו מדי שבוע שתי חידות האחת לתלמידי כיתות א'-ו' והשניה לכיתות ז'-ח'. אם פתרת את התשובה פנה למורה דורון שורץ ומסור את תשובתך. שמות הפותרים יועלו לאתר בית הספר. פרסים ינתנו לתלמיד אשר פתר הכי הרבה חידות ולכיתה שממנה יצאו הכי הרבה פותרים ששמותיהם פורסמו באתר...... 

 

 

חידה לכיתות א'-ו'

ביום סערה פגשה יעל את הקיפוד וביחד אכלו תירס ושיחקו בבלונים.

מיצאו את שמות הספרים הנרמזים ( 5 ספרים ). מיהי הסופרת? 

 

חידה לכיתות ז'-ח'

מנורה א חלשה ממנורה ב

מנורה ב חזקה ממנורה ג

מנורה ג מאירה כמו מנורה ד

מנורה ב חזקה ממנורה ד

מנורה ד חזקה ממנורה א

איזו מנורה מאירה חזק יותר?מרחב אישי

(26/04/15)
מקום ראשון לנבחרת האתלטיקה הקלה לכיתות ז'-ח' במשוכות בנות
הישג ספורטיבי לסתו ברקאי, שושן רבינוב מכיתה ז', מישל לידר ושילת שוקרון מכיתה ו' בתחרויות האתלטיקה הקלה לבנות משכבות ז'-ח' במקצוע "שליחים בנות" שנערכה בחודש האחרון במכון ווינגייט בנתניה. הספורטאיות שלנו בהנחיית המורה לחינוך גופני, אייל אלחדיף, זכו במקום הראשון מבין למעלה מ20 בתי ספר שהשתתפו בתחרויות. כל הכבוד !!!


(04/12/14)
מפגש מצמרר ומענג עם הסופרת סיגלית דיל
למידע נוסף

(24/11/14)
שימוש בטוח באינטרנט - סיכום פעילות
למידע נוסף

(24/11/14)
נזכור תמיד - הטקס לזכרו של ראש ממשלת ישראל - יצחק רבין.
למידע נוסף

ארכיון חדשות

<< אוקטובר, 2016 >>
א ב ג ד ה ו שבת
            1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
         
כל האירועים


כל הסרטים


רחוב ארלוזורוב 14, גבעת שמואל

טלפון: 03-5321490

פקס: 03-5323786
כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר