דף הבית
צור קשר
הוסף למועדפים
המרחב שלי

החזון שלנו
ייחודיות בית הספר
אמנות השילובים
מרחבים כיתתיים
זה"ב
חבק וסע- הנחיות ונהלים
שלום כיתה א'
גלישה בטוחה ברשת
שרת-בי"ס מוביל פדגוגיה איכותית
כרטיס הביקור של ביה"ס
קצת היסטוריה
חשוב לדעת
לוח צלצולים
יוצרים קשר
לוח החופשות
סדר ונהלים
"אופק חדש'
למידה מרחוק בחירום
למידה מרחוק בחירום


חיפוש באתר
האירועים
<< אוגוסט, 2019 >>
א ב ג ד ה ו שבת
        1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
             
כל האירועים


כל הדפים

המיוחדים שלנו

שילוב אמנויות

מחול


 

 

 

 הריקוד כדרך חיים

 

 כתבה: מנחת קבוצת המחול- ספיר מיכה

הריקוד משמש ככלי בסיסי לחיים, כמעצב אישיות התורם לבניית הביטחון העצמי, מפתח כישורים חברתיים ובין אישיים ומשיג תוצאות מצוינות בתחום הלימודי, החברתי והמשפחתי.

שיעורי התנועה והמחול בבית הספר, מאפשרים לכל תלמיד ותלמידה למצות את הפוטנציאל שלהם בתחום, בדרך מהנה ומקצועית.

אומנות הריקוד, תנועה, או כל מסגרת מובנית של פעילות גופנית הן מנוף חיוני לאיכות חיים. התנועה מטפחת יכולת שכלית וחברתית ומפתחת את התחום הבינאישי-התנהגותי, נותנת תחושה של שליטה ומשמעת, מעוררת סיפוק והתלהבות ובונה קשרים חברתיים.

הריקוד מחזק את הגוף, מרגיע את הנפש ומפתח ערכי חינוך אישיים וחברתיים: התמדה, נחישות, אחריות, שייכות, סדר, משמעת עצמית, עבודת צוות, ציות לכללים וחידוד הזיכרון.


 שיעורי תנועה לילדי החינוך המיוחד חשובים עוד יותר.                

במישור הגופני היא מחזקת את השרירים, משפרת את טווח התנועה, איכות התנועה, הגמישות, זמני תגובה, שיווי משקל ויציבה, קואורדינציה, מוטוריקה גסה, שליטה בכיוונים, התמצאות במרחב  ועבודה על קו האמצע של הגוף. במישור הפסיכולוגי-קוגניטיבי התנועה מזמנת חוויה של הצלחה, משפרת את הביטחון העצמי ואת הדימוי העצמי, מעצימה מבחינה חברתית, מעמידה את הילד במקום נוח שנותן לו הזדמנות ללא שיפוט או ציונים ומקבלת אותו כמו שהוא.

השיעורים:

בשיעורי התנועה לכיתות הנמוכות אנו שמים דגש על התמצאות במרחב (מרחב אישי וקבוצתי), כיוונים, חשיבה יצירתית, הקשבה כיתתית, מודעות גופנית ושליטה, רמות גובה שונות וקצב.

שיעורי המחול בכיתות גבוהות  מתקיימים בשני סגנונות עיקריים: ג'אז לבנות והיפ הופ לבנים. רוב השיעורים בנויים מתרגילי חימום הגוף, אח"כ תרגילי יסוד של עולם המחול, המבוצעים באופן פרטני ע"י התלמידים ולבסוף לימוד קומבינציה (ריקוד). החימום הוא חלק חשוב מאוד בו אנו עובדים על הגוף, מגמישים ומחזקים אותו ועל ידי כך מונעים פציעות. מטרתן של תרגילי הטכניקה המבוצעים מפינת החדר היא לחשוף את התלמידים אל עולם המחול המשלב בתוכו מגוון רחב של תנועות ותרגילים שונים. מטרתה של לימוד הקומבינציה היא לחדד את הזיכרון ע"י למידת רצף  של תנועות, לשמור על קצב נכון ולפתח את יכולת הקואורדינציה של כל אחד ואחת. והכי חשוב- ליהנות!

קבוצת המחול

בקבוצה נמנים כ-18 בנות ובנים בכיתות ד'-ו'. הקבוצה מתאמנת למעלה משעתיים בשבוע בנוסף לשיעורים בכיתות. הקבוצה מופיעה בטקסי בית הספר ומייצגת את בית הספר באירועים חברתיים.

בעיניי, המחול מאפשר לתלמיד לפתח את האני העצמי שלו.

אני מאמינה כי בכל אדם חבוי רקדן שרוצה לצאת החוצה, אם רק תתנו לו  הזדמנות . . .

 

 

 

 

 


למעלה הדפסה שלח RSS Bookmark and Share

בית הספר לאמנויות ע"ש משה שרת - קריית אונו

כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר