עמוד הבית
מידע לתלמיד
קשר הורים
גלריות
smartschool
כניסה למורה
כניסת תלמידים
צור קשר

כל הדפים

כתבו עלינו בעיתון..

ירדן לוי תלמידה מבית הספר סליגסברגורד חברתינו והאמא המאושרת מקבלת בשם בתה ירדן לוי - יב/3 הזוכה - את פרס רמון

בתאריך ה-8/11 נערך טקס מרגש בקיסריה
בו הוענקו אותות הצטיינות ע"ש האסטרונאוט
 אילן רמון ובנו הטייס אסף.
האותות הוענקו לשמונה בני נוער מצטיינים והנותנים
דוגמה אישית למנהיגות איכותיות ומצויינות
 בחסות רונה רמון,עמותת החינוך של התאחדות התעשיינים  "תעשיידע" ומשרד החינוך.
מבית הספר שלנו  נבחרה התלמידה ירדן לוי יב/3
 מנהל בית הספר רוני שנוכח בטקס שלח
 עידכונים ותמונות
online
ל- ירדן הנמצאת במסע עם חבריה לשכבה בפולין
והתרגשות שאחזה בכולם היתה גדולה.

כתבה מתוך חדשות היום
סרט וידאו מתוך טקס קבלת הפרס

מכתב שהתקבל בדבר הענקת "האות לאיכות למנהיגות ולמצוינות"  ע"ש אילן ואסף רמון ז"ל
לתלמידה ירדן לוי כיתה יב/3 שנבחרה מבין עשרות תלמידים ברחבי הארץ .

 

  English

08.04. 2010

כ"      

 

 

 בניסן תש"ע

 

08.04.2010

 

 

מקום לאופטימיות

הטקס להענקת האות לתלמידים מצטיינים על שם אילן רמון הכיל בתוכו את תמצית הישראליות המיתית של יפי הבלורית והתואר • מתוך הכאב הנורא, אפילו רונה הצליחה לשאוב קצת עידוד

אהרון לפידות (צילומים: יצחק ברבי)

 

"אני גאה בכם", אמרה אמש רונה רמון בהופעה פומבית ראשונה בטקס חלוקת מלגות לנוער

רונה רמון, אתמול בטקס. "הייתי מנותקת - המצב לא טוב"

רונה רמון בהופעה פומבית ראשונה בטקס חלוקת מלגות לנוער

1

2

>> 

היתה לי הרגשה כאילו אני נמצא על פלנטה אחרת. כאילו מישהו סגר בחוץ, מעבר לכותלי האולם היפה שבאזור התעשייה של קיסריה, את כל החוליים האמיתיים והווירטואליים של החברה הישראלית. את האלימות, את הפשע, את חוסר האכפתיות; את האפליה והגזענות; את הפערים הבלתי נסבלים. כאילו בתוך הבועה הזאת נשמרה תמצית הישראליות המיתית של יפי הבלורית והתואר, כפי שהיינו רוצים שתהיה.

זה היה טקס הענקת האות לאיכות, מצוינות ומנהיגות על שם אילן ואסף רמון. אות שמעניקה מדי שנה "תעשיידע", עמותת החינוך של התאחדות התעשיינים, לתלמידי תיכון שמצטיינים לא רק בלימודיהם, אלא גם בעשייה החברתית. הטרגדיה של משפחת רמון צירפה השנה גם את שמו של אסף לאות.

והיתה רונה. רונה, שהיתה גשר אנושי בין הכאב הנורא על אובדן בנה ובעלה לבין האופטימיות המוצהרת לנוכח פעילותם המופתית של הזוכים באות. "בחודשיים האחרונים הייתי מנותקת מהחדשות", אמרה רונה בפשטות ובישירות, "אבל מדי פעם אני מתעדכנת, ולדאבוני המצב לא טוב. אלימות, תאונות דרכים שעולות בקורבנות שווא. אבל אז אני מתבוננת בכם, זוכים יקרים, וקצת מתעודדת".

רונה נחושה למלא את מורשתו החינוכית של אילן, שהיה מאמין גדול בחינוך וכתב "הילדים והנוער הם עתיד הפיתוח וההתקדמות, מכיוון שהם פתוחים לרעיונות חדשים, יצירתיים ולא שבויים בדעות קדומות, ולכן הם חשובים כל כך לעתידנו"; והיא מתרגמת את הציווי הזה למנוע אדיר לקידום החינוך המדעי והטכנולוגי, ואת החינוך לערכים ולהתנדבות.

ואכן, הקבוצה שעמדה אמש על הבמה היתה מיזוג מופלא של כל הטוב והערכי שיש לחברה הישראלית להציע: צעירה המתמודדת עם פגם חמור בראייתה - אשר מתנדבת במגן דוד אדום וסוחפת אחריה את כל חבריה; נער שפועל בכל מגזר התנדבות שאפשר להעלות על הדעת - משחרור גלעד שליט ועד האגודה למלחמה בסרטן, כולל היותו הרוח החיה בעיתון נוער; נערה דרוזית שמקדמת מודעות לחקר החלל בכפרה, ועוד ועוד.

רשמו לפניכם את השמות האלה: מיכל גריידינגר, פתח תקווה; מיכאל קזגנוב, רמלה; שירי ליכט, רמת גן; אריה מולר, נתניה; ירדן לוי, ירושלים; שריאל אוזמו, בת ים; שגיא גולן, רעננה; לילה קיזל, ירכא. עד היום - תלמידי תיכון מן השורה, מכל רחבי הארץ. מהיום - גרעין המנהיגות העתידית של מדינת ישראל.

ועוד הערה אישית: שירי ליכט נשאה את נאום התודה בשם הזוכים. זה היה נאום רהוט בעברית מצוינת, שגם נואמים מבוגרים ומנוסים לא מגיעים לרמתו. כשמביאים בחשבון את כל הביקורת המוטחת במערכת החינוך, קשה להאמין שהנערה הזאת היא תוצר שלה. אז אולי בכל זאת, למרות הכל, יש מקום לאופטימיות זהירה.

 


למעלה הדפסה שלח RSS Bookmark and Share
תיכון מקיף "סליגסברג"

רחוב רזיאל 29, ירושלים

טלפון: 02-6732848
          02-6715545

פקס: 02-6710936


כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר