עמוד הבית
בית ספר קהילתי
אתר תיכון רוגוזין
אתר העיר קרית אתא
אתר משרד החינוך
GOOGLE
צור קשר

כל הדפים

אודותינו

דבר המנהלת


 

דבר המנהלת לפתיחת שנת הלימודים תשע"ט

 

"רק דרך החינוך אפשר לשנות את העולם לטוב יותר" (יאנוש קורצ'אק)


אנשי חינוך, הורים ותלמידים יקרים,

חזון בית ספרנו מושתת על חינוך למצוינות, הטמעת ערכים והגברת המעורבות החברתית והקהילתית של תלמידנו. אנו מאמינים ביכולותיו ובחוזקותיו של כל תלמיד ופועלים לקידומו והתפתחותו האישית, תוך הקפדה על נורמות וכללי המשמעת והצבת גבולות ברורים ובטוחים.

 

המטרות המוצבות בפנינו לשנה זו:

*קידום הידע וההישגים     * הכלת תלמידים למיצוי הפוטנציאל האישי

*טיפוח אקלים מיטבי        * תרבות למידה מתמדת של אנשי החינוך

 

מטרות אלו מגולמות בתוך הלמידה המשמעותית המהווה בסיס לעבודתנו החינוכית ובעיקרה חיזוק מיומנויות המאה -21 ,חיים בחברה מתקדמת והתנהגות נאותה במרחב הפיזי והווירטואלי. נמשיך לעודד יצירתיות, להעשיר את עולמם של תלמידנו ולהקנות להם כישורי חיים בחברה הטרוגנית.

 

תפקיד מחנך הכיתה יועצם ובנוסף להיותו דמות מרכזית וחשובה, מחנכי הכיתות יהיו אחראיים על קידומם והתפתחותם של תלמידיו הן בהיבט הלימודי והן בהיבט החברתי- התנהגותי. נמשיך למפות את הכיתות בכל נקודת זמן, ונערוך מעקב צמוד ואינטנסיבי על כל תלמיד, נהדק את הקשר עמכם, ההורים ונגייס אתכם להשגת מטרותינו החינוכיות.

 

תפקיד רכז המקצוע יורחב ומרכז תחום הדעת יהיה אחראי על תהליכי החינוך, דרכי ההוראה, ההספק וההצלחה במקצוע עליו הוא אמון. רכזי המקצוע יעמדו בקשר רציף עם רכזי השכבות.

 

השנה, ייכנס בית הספר לרפורמת "מלקויות ללמידה" שיזמן איתור תלמידים מתקשים ויאפשר התאמת דרך הוראה מבדלת בכיתה הטרוגנית, תוך הנחייה צמודה ומקצועית של מחנכי הכיתות והמורים המקצועיים. תחום הפסיכופדגוגיה יהווה בסיס לעבודתנו החינוכית בהובלת הצוות הייעוצי- טיפולי.

 

אנו מאמינים כי קשר בינאישי מיטבי בין מורים לתלמידים, דיאלוג פתוח ומשמעותי, יתרמו לאווירה של אמון ובטחון, ויגבירו את תחושת השייכות. גם השנה נעסוק ב-70  (71) שנים לישראל, נחדש ונרענן את מרכז הלמידה החוויתי לשימוש תלמידנו בהנחיית עמיתים.

 

שיתוף פעולה, מקצועיות  ואחריות הדדית הם המפתח להצלחה,  ההצלחה שלנו צריכה להישמר ולהימשך. צוות ההנהלה מאחל לכולנו, שנה טובה ופורייה, שנה של חינוך משמעותי  ובריאות שלמה לכולנו וליקירינו.

 

ואסיים בדברי מהאטמה גנדי:

שים לב למחשבותיך- הן הופכות למילותייך

שים לב למילותיך- הן הופכות למעשייך

שים לב ושפוט מעשיך- מעשייך הופכים להרגלים

הייה מודע להרגליך- הם הופכים לערכייך

הבן וקבל את ערכיך- הם הופכים לגורלך.


ענת אסולין,

מנהלת חטיבה א' רוגוזין

וצוות ההנהלה

 

 

 

 

 

 

 

 

 


למעלה הדפסה שלח RSS Bookmark and Share

 

כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר