עמוד הבית
אודות
דבר מנהלת הקריה
לוח צלצולים
מחטיבות לתיכון לב
תקנון חטיבה עליונה
עת לתת
ערב מגמת מחול תשע"ז
אות הפעיל המצטיין תשע"ז
"השראה לעתיד וקריירה ברחובות"- " INSPIRE TO CAREER "
יום גיבוש שכבת י תשע"ח
22 שנה לרצח רבין
אליפות סטראטאפ לנוער
טיול שנתי מחזור מג
פורים תשע"ח
ערב מגמת מול תשעח
בחינות מעבר קיץ תשע"ח
אזרחות
אנגלית
ביולוגיה
היסטוריה
מתמטיקה
ספרות
תנך
תקשורת
מקצועות לימוד
אומנות
אזרחות
אנגלית
ביולוגיה
ביוטכנולוגיה
גיאוגרפיה
היסטוריה
הנדסת תוכנה
חנ"ג
כימיה
לשון
מדעי החברה
מדעי המחשב
מוסיקה
מחול
מתמטיקה
ניהול עסקי
ספרות
ערבית
פיסיקה
פסיכולוגיה
תקשורת
תנ"ך
מידע שימושי
טפסים
נוהל ערעור על ציון מבחן בגרות
טל לנוער במצוקה
פרס חינוך
מעבר מהחטיבות לתיכון תשע"ט
מעבר מכיתה י' ליא תשע"ט
כיתת נחשון
אודות תוכנית נחשון
תנאי קבלה
מגמת מחול
צור קשר

כל הדפים

מידע כללי

22 שנה לרצח רבין


ביום רביעי האחרון התקיים טקס לכבוד יום הזיכרון ליצחק רבין.

הטקס, בהנחיית צוות החינוך של שכבת יוד, אורי דרזי ומריולן גוטסמן, ובהשתתפות תלמידי שכבת יוד יחד עם שכבת י"א, דן בסובלנות, קבלת האחר, ויישוב מחלוקות בדרך מכובדת ודמוקרטית.מי ייתן ולקחים אלו יופקו החל מתלמידי בית הספר וכלה בחברה הישראלית כולה.

 דבר מנהלת הקריה יהודית פלבנר

שנים לפני לידתכם, לפני 22 שנים בי"ב בחשוון תשנ"ו, ב 4 בנובמבר 3 יריות מיד זדונה הכריעו את גופו של ראש ממשל ישראל יצחק רבין ואותן יריות פצעו את ליבו של עם ישראל – גדעו את אשליית האחדות, למרות אי ההסכמות.

 

הרצח התרחש בתום עצרת שסיסמתה "כן לשלום לא לאלימות". דף ובו מילות השיר "שיר לשלום" הוכתמו בדמו של יצחק רבין, הרוצח היה סטודנט למשפטים ובכך התקיימו כל הרכיבים של הצגת אבסורד, של חלום בלהות.

 יקיצה מחלום כזה אמורה הייתה לייצר התפכחות, רצון לאחוז בשפיות, בנכון אך לא כך אירע.

 ביום שאחרי "בקופסאות הפח נדלקים נרות הנשמה להבה אחר להבה כחברברות על עור נמר שנורה בג'ונגל חלומותיו, עיניו שכמעט ראו כבש גר עם זאב תלויות פתאום על קיר הדם בדרך אל הלב" – שיר של רוני סומך.

 

ואנחנו שהיינו שם ביכינו את אובדן התמימות והאמונה באחדותנו, נפערה תהום ההולכת ומעמיקה: פילוג חברתי, פילוג של ימין ושמאל, מזרחים ואשכנזים, דתיים וחילונים ובמקום שהזמן והלקח יטשטשו את הפערים, אלה הולכים ומתעצמים ומקבלים מימדים חדשים של חקיקה המאיימת על אושיות הדמוקרטיה, בכל חמש דקות נרשמת ברשת קללה או קריאה לאלימות נגד מערכת המשפט, שיח מתלהם וקיצוני שיח שיש בו אלימות וגזענות.

וגם אם היסטוריונים טוענים שרצח פוליטי לא משיג את ייעודו, הרצח של יצחק רבין שינה את פני החברה בישראל ופצע את הדמוקרטיה הישראלית פציעה אנושה.

 

תלמידים יקרים, לא הכרתם את האיש ההוא יצחק רבין ז"ל ואולי אף אינכם מצויים בקורות חייו ולמרות זאת אתם מצווים בציווי תנכי שהוא גם מורשתו "העדתי בכם היום את השמיים ואת הארץ, החיים והמוות נתתי לפניך, הברכה והקללה ובחרת בחיים, למען תחיה אתה וזרעך".

 

לבחור בחיים משמעו לקדש את ערך החיים, לבחור לחיות לא רק כאוסף פעולות קיומיות אלא לבחור בחיים ראויים המבוססים על ערכים המטפחים את היחד, את קבלת האחר והשונה, להיות יחד בתוך אי הסכמות, בתרבות ראויה של מחלוקות מפרות ולא מחריבות. הדת מזמנת לנו חגים ומועדים בהם אנחנו נדרשים לחשבון נפש בין האדם לבין בוראו ובין האדם לחברו.

 יום הזיכרון לרצח רבין הוא מועד נוסף לחשבון נפש של היחיד מול החברה בה הוא גדל. אין בי ספק ויש בי תקווה גדולה כי תדעו לבנות מחר אחר שיהדהד בו קול של תפילה והדי שמחה ללא הדי יריות.

 רחוב דב קליין 1, רחובות

טלפון: 08-9476526

פקס: 08-9460179
כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר