עמוד הבית
אודות
דבר מנהלת הקריה
לוח צלצולים
מחטיבות לתיכון לב
תקנון חטיבה עליונה
עת לתת
ערב מגמת מחול תשע"ז
אות הפעיל המצטיין תשע"ז
"השראה לעתיד וקריירה ברחובות"- " INSPIRE TO CAREER "
יום גיבוש שכבת י תשע"ח
22 שנה לרצח רבין
אליפות סטראטאפ לנוער
טיול שנתי מחזור מג
פורים תשע"ח
ערב מגמת מול תשעח
מקצועות לימוד
אומנות
אזרחות
אנגלית
ביולוגיה
ביוטכנולוגיה
גיאוגרפיה
היסטוריה
הנדסת תוכנה
חנ"ג
כימיה
לשון
מדעי החברה
מדעי המחשב
מוסיקה
מחול
מתמטיקה
ניהול עסקי
ספרות
ערבית
פיסיקה
פסיכולוגיה
תקשורת
תנ"ך
מידע שימושי
טפסים
נוהל ערעור על ציון מבחן בגרות
טל לנוער במצוקה
פרס חינוך
מעבר מהחטיבות לתיכון
מעבר מכיתה י' ליא תשע"ח
כיתת נחשון
אודות תוכנית נחשון
תנאי קבלה
מגמת מחול
צור קשר

כרטיסי זכרון

לזכרם

קאי דודקאי דוד

בן מירה ואלווין, נולד ביום כ' בכסלו תש"ך (21.12.1959) בתל-אביב, בן יחיד להוריו. אביו, מדען במכון ויצמן, השפיע רבות על דרכו המקצועית של דוד. הוא התחיל את למודיו בבית-הספר היסודי על-שם שפרינצק ברחובות, המשיך בחטיבת-הביניים ובבית-הספר התיכון על-שם קציר, בו סיים את לימודיו כתלמיד המצטיין של כיתתו. בגמר לימודו בבית-הספר התיכון, טרם גיוסו לצה"ל, יצא לארצות-הברית עם הוריו, שם שהה אביו בשנת השתלמות. במרוצת שנת שהותו בארצות-הברית למד דוד, באישור צה"ל, מקצועות הקשורים בקולנוע.

הוא חזר ארצה ובדצמבר 1978 התגייס. דוד עבר אימוני טירונות ונשלח לקורס השתלמות בהפעלת מחשבים. עם סיום הקורס הועלה לדרגת רב"ט, התקדם במקצועו וביוני 1979 הוענקה לו דרגת סמל. מפקדיו ניסו לשכנעו לשרת בתום שירותו הסדיר בצבא הקבע, אך תכניותיו של דוד היו שונות. הוא התכוון ללמוד ביולוגיה באוניברסיטה ולהכשיר עצמו כנוירוביולוג.

בחופשות הקיץ עבד דוד במעבדה במכון ויצמן, והובטח לו כי יוכל להמשיך ולעבוד שם כאשר יסיים את לימודיו. מנהל המעבדה שלצידו עבד דוד אמר עליו: "הוא היה הסטודנט המעולה והאדם המצוין שפגשתי בחיי". דוד הצטיין לא רק במקצועות הריאליים אלא גם בתחומי האמנות - במוסיקה, בציור ובקולנוע, כן התעניין בשפות העברית והאנגלית.

ביום י"ז באב תשל"ט (10.8.1979) יצא דוד לחופשה מאושרת. ליד בסיסו באופירה עלה על משאית אזרחית שנסעה לכיוון אילת. בדרך איבד הנהג את השליטה על ההגה, המשאית התהפכה ושלושה נוסעים נהרגו בתאונה. ביניהם היה דוד וחייל נוסף. בן 19 היה במותו. הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי ברחובות. השאיר אחריו הורים.

מפקדו כתב עליו מכתב תנחומים להוריו: "דוד סיים בהצטיינות את ההכשרה המקצועית הבסיסית ובמשך שנה בה שרת ביחידתנו למדנו להכיר ולהוקיר את כשרונותיו ותכונותיו הטובות. עם כניסתו לעבודה המקצועית התגלה כחייל כשרוני, מסור, אחראי וחרוץ. היה בעל חוש הומור עדין וקולע. במטענו התרבותי, בנועם הליכותיו, בשקט שלו ובחיוכו שבה אל לבותינו. הוא הקדיש תשומת-לב ומחשבה לכל מה שעשה ותמיד שאף ללמוד, לרכוש ידע ולשתף את חבריו בידיעותיו. כשפנו אליו בהצעה להתנדב, נענה ברצון ובחיוב. נזכור את דוד כחייל טוב וחבר טוב, ישר ואהוב על כולנו, חבריו ומפקדיו".

על שמו נקראה חורשה ביער הקרן הקיימת.רחוב דב קליין 1, רחובות

טלפון: 08-9476526

פקס: 08-9460179
כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר