חזרה לאתר בית הספר
עמוד ראשי
כניסה לגלריות

כל הדפים

מידע להורים

מכתב להורים לגבי איבחונים - כיתות י&...


לכבוד תלמידי והורי כיתות י' שלום רב,

 

מכתב זה מיועד לתלמידים אשר עברו אבחון וקיבלו התאמות ברמה 3: בחינה מותאמת ו/או בחינה בעל פה במקצועות השונים. ביה"ס מתארגן לקראת וועדות בית ספריות וועדות מחוזיות שעתידות לאשר או לדחות את המלצות המאבחנים לגבי התאמות בדרכי ההיבחנות.

 

השנה תקבלו ערכה אשר תכלול מספר טפסים. טפסים אלה יישלחו למשרד החינוך ולאחר בדיקה ואישור של משרד החינוך יוחלט אם תוכלו להיבחן על פי ההתאמות הנדרשות. ברצוננו להדגיש כי ההתאמות שקיבלתם באבחון ברמה 3 אינן ההתאמות אשר תקבלו באופן אוטומאטי על ידי משרד החינוך. רק לאחר הגשת בקשה מנומקת ומוכחת משרד החינוך יאשר את ההתאמה.

 

לכל מקצוע יש להגיש:

  1. הוכחות: לכל מקצוע מבוקש יש להגיש מספר מבחנים (2-3) אשר התלמיד נבחן הן באופן רגיל והן באופן מותאם/בע"פ. על המבחן צריכים להיות שני הציונים, הציון המותאם/בע"פ והציון הרגיל. את המבחנים יש לאסוף לתיקייה וכל תלמיד אחראי גם לאסוף את מספר המבחנים הנדרשים לכל מקצוע. בכל המקצועות מחוון ושני מבחנים ובמקצועות רבי מלל יש להגיש לפחות שלושה מחוונים ושלושה מבחנים.
  2. חוות דעת של המורה המלמד את המקצוע: המורה כותב חוות דעת בה הוא מעריך את תפקוד התלמיד עם וללא ההתאמה הנדרשת. חוות הדעת גם ניתנת ע"פ תפקודו של התלמיד במהלך השנה. חוות דעת היא ע"פ טופס מסודר של משרד החינוך. לכל מקצוע נדרשת חוות דעת אחת ולמקצועות רבי המלל נדרשות שלוש חוות דעת לפחות (לדג': תנ"ך, אזרחות והיסטוריה). את חוות הדעת המורים מוסרים ישירות לאילן. חשוב להדגיש: התלמיד אחראי להגיש למורה את טופס חוות הדעת ולבדוק האם המורה הגיש אותו לאילן.
  3. מכתב פנייה של התלמיד: התלמיד יכתוב בכתב ידו מכתב למשרד החינוך בו הוא מפרט מדוע הוא חושב שזכאי להתאמות הנדרשות. דוגמא למכתב כזה יצורף לתיק.
  4. אישור הורים: ההורים יחתמו על שני טפסים: 1. טופס ויתור סודיות: טופס שהם מאשרים לשלוח למשרד החינוך את כל הטפסים המצורפים. 2. כמו כן ההורים יחתמו על טופס אשר בו הם אחראים להנפיק לבית הספר את כל הטפסים הנדרשים.
  5. העתק תעודה/ ציונים: יש לבקש מהמזכירות את ציוני התעודה האחרונה (מחצית שנה) ואותו לצרף לתיקייה.
  6. צילום תעודת הזהות

 

אנחנו כאן על מנת לעזור בכל שאלה שתתעורר, אך האחריות היא בראש ובראשונה על התלמיד. על פי הוראת משרד החינוך תיק שיהיה חסר בו אחד המסמכים המפורטים לא יוכל לעלות לדיון בוועדה המחוזית. אנו רואים בכך מטרה חינוכית שכל תלמיד יאסוף בעצמו את הטפסים הנדרשים על מנת לקבל את ההתאמות שלהן הוא זקוק. כאשר התלמיד ייקח אחריות הוא גם יפעל בצורה טובה יותר על מנת לקבל את שמגיע לו. משרד החינוך בודק בקפידה כל תיק שמגיע לידיו ואם הוא אינו רואה שלתלמיד מגיע התאמה מסוימת אין הוא נותן אותה. על כן יש להקפיד להיבחן בשתי דרכי היבחנות (רגילה ומותאמת) בכל מבחן במקצוע המבוקש, ויש להזכיר למורים כי מגיעה לכם התאמה מסוימת.

לשאלות וברורים ניתן לפנות אלינו בכל עת לטלפון: 02-5617952 ובמייל [email protected]

 

תאריך הגשת התיק: 23.12.2010

 

 

שנה טובה ובהצלחה בבחינות הבגרות,

 

אילן-מנהל פדגוגי ואביטל-רכזת לקויות למידה.

 

 


למעלה הדפסה שלח
כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר