חזרה לאתר בית הספר
עמוד ראשי
כניסה לגלריות

כל הדפים

אמן השבוע

קית' הרינג


קית' הרינג


קית' הרינג וחבר                             


 נולד ב-4 במאי 1958, רידינג - פנסלבניה, נפטר ב-16 בפברואר 1990. 
                                                                                   
כבר כילד התעניין באמנות. אביו היה צייר אנימציה. בגיל 18 למד עיצוב גרפי בבית הספר לאמנות מקצועית בפיטסבורג. בגיל 20 עבר ללמוד בבית הספר לאמנות חזותית בניו-יורק. הוא חי בגלוי כהומוסקסואל. 
הוא הושפע מאד מהגרפיטי ברחובות העיר, וחדר לתודעת הציבור דרך תערוכת הגרפיטי שצייר בתחנות הסאב-ווי בגיר צבעוני, תערוכה שצולמה על ידי הצלם צנג קוו צ'י. כאן יצר לראשונה את דמות "התינוק הקורן" (ראו למטה) שהפכה לסמל האישי שלו. 


ב-1980 השתתף בתערוכה קבוצתית ב'כיכר טיימס' בציירו לראשונה בעלי חיים ופרצופים. שנה אחר כך החל לרשום בגיר על ניר שחור, פלסטיק צבעוני, מתכת וחפצים שונים. כעת החל להציג באופן תכוף, גם בתערוכות יחיד וגם בתערוכות קבוצתיות בארה"ב ומחוצה לה (גרמניה, ברזיל, אוסטרליה, צרפת, הולנד, בלגיה, פינלנד ועוד).
הוא הכיר את אמן הפופ הנודע אנדי וורהול, ששימש כנושא לכמה מיצירותיו, למשל בדמות "אנדי מאוס".
ב-1985 הופיע כאורח בשידור חי ב- MTV כשהוא מצייר על רקע נגינתו של חברו ניק רודס, הקלידן של להקת 'דורן דורן'. ב-1986 ציר את דמותה של הזמרת גרייס ג'ונס לקליפ שלה ל"I'm Not Perfect".
שפתו האמנותית הפכה מוכרת בעולם כולו, והוא נחשב לאחד מאמני הפופ המובילים בעולם. ציוריו הופיעו על חולצות טריקו, מחזיקי מפתחות, כדורי משחק וחפצים יומיומיים אחרים. הוא השתמש באמנותו כדי להעביר מסרים פוליטיים וחברתיים, נגד גזענות, אלימות, סמים ועוולות חברתיות.
הוא תרם רבות לארגונים למען ילדים בעולם. ב-1988 אובחן כנשא איידס, שפכה לנושא מרכזי בציוריו. ב-1989 הקים את "קרן קית' הרינג" לחקר המחלה. בשנה זו צייר בכנסיית סן-אנטוניו בפיזה – איטליה את הציור הפומבי האחרון שלו. הוא נפטר מהמחלה שנה אחר-כך, והוא בן 31. 


ציורו הפומבי האחרון על קיר כנסית סן אנטוניו בפיזה (1989)
 למעלה הדפסה שלח
כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר