חזרה לאתר בית הספר
עמוד ראשי
כניסה לגלריות

כל הדפים

אמן השבוע

רוב ריינר


רוב ריינר

נולד ב-6 מרץ 1947, ניו-יורק ארה"ב.                 
נולד בברונקס, כבכור בין שלושה, לאם שחקנית ואב קומיקאי יהודים. בגיל 13 עבר עם משפחתו ללוס אנג'לס ולמד בתיכון בברלי הילס. התפרסם לראשונה כשחקן בסדרת הטלויזיה הפופולרית "הכל נשאר במשפחה", שם גילם את מייקל  סטיביק – "מיטהד" (ראש בשר), חתנו הליברלי מדי (לדעתו) של ארצ'י בנקר. על תפקיד זה זכה בפרס אמי ב-1988.
לאחר מכן פנה לבימוי סרטים, וזכה להצלחה גדולה בהוליווד עם סרטים כ"Stand by me" (1986, פורסם בעברית כ-"אני והחברה"?!?), "Princess Bride"(1987, "הנסיכה הקסומה" בעברית...), "כשהארי פגש את סאלי" (1989, אין תלונות על התרגום) ועוד.
אחר כך הקים חברת הפקה משלו – 'קסל רוק', והמשיך לביים ולהפיק סרטים נוספים בשנות ה-90 וה-2000. סרטו האחרון עד כה הוא "The Bucket List" (2007) בכיכובם של ג'ק ניקולסון ומורגן פרימן.
סרטיו מצטיינים ביכולתם לספר סיפורים אנושיים. רוויי דמיון והומור חם, שמנים בתוכן (מזכירים את מבנה גופו של ריינר עצמו). הביקורת והקהל לא תמיד אהבו את סרטיו, בעיקר בשנים האחרונות, אולי דווקא בשל מאפיינים אלה. במקביל ביצע כמה תפקידי אורח כשחקן בסרטים אחרים ובכמה סדרות טלויזיה.
ריינר מרבה בפעילות פוליטית וחברתית (כמתחייב מתפקידו כ-"מיט הד" בתחילת הקריירה...) עזרה לילדים רעבים, שמירה על איכות הסביבה (באופן מכוון הוא ממעיט להראות עישון בסרטיו למשל, ועל כך זכה לטיפולה "המלטף" של הסדרה "South Park", שהציגה אותו כסוכן של חברות הטבק ) ונגד אלימות במשפחה. הוא תמך פוליטית במועמדותו של אל גור בבחירות של 2000 וכעת תומך פעיל במועמדותה של הילרי קלינטון. הוא אפילו שקל לרוץ בעצמו כמועמד למושל קליפורניה נגד ארנולד שוורצנגר (חבר למקצוע...) אבל החליט לוותר. אין דבר, שיישאר בקולנוע.      צוות "הכל נשאר במשפחה" משנות ה-70. ריינר "מיט הד" ימני מאחור.


למעלה הדפסה שלח
כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר