חזרה לאתר בית הספר
עמוד ראשי
כניסה לגלריות

כל הדפים

אמן השבוע

פיטר גבריאל


פיטר גבריאל

 נולד ב-פברואר 1950, בקובהם, אנגליה.
 
נולד לאב מהנדס חשמל ואם מוסיקאית, שלימדה אותו בילדותו לנגן בפסנתר . הוא למד בבית ספר יסודי פרטי.
ב - 1963 התקבל לתיכון היוקרתי 'צ'רטר האוס'. ב -1967  ייסד יחד עם ארבעה מחבריו ללימודים את להקת ג'ניסיס. החברים בלהקה היו: טוני בנקס, אנתוני פיליפס, מייק רות'רפורד והמתופף כריס סטיוארט (שהוחלף אחר כך על ידי פיל קולינס).
הוא הושפע על ידי זמרי נשמה אמריקאים, במיוחד על ידי אוטיס רדינג. כמו כן, ב- 1970 ניגן כחלילן באלבומו הנודע של קט סטיבנס (יוסוף איסלם) "מונה בון ג'אקון". להקת ג'נסיס הצליחה מהר למדי, תחילה באנגליה ואחר כך בעולם כולו. סגנונה התיאטרלי הוטבע בעיקר על ידי הופעתו של פיטר גבריאל כסולן הלהקה, באמצעות תלבושות צבעוניות המוחלפות במהלך המופע, תאורה מיוחדת, תפאורה וטקסטים תיאטראליים, קומיים לעתים קרובות, שכתב וסיפר בין שיר לשיר.  המוסיקה חוברה במשותף על ידי חברי הלהקה, אבל גבריאל הוביל בה קו מלודי מורכב במיוחד, שליווה טקסטים מורכבים לא פחות. סגנון זה ייחד את ג'ניסיס מלהקות רוק אחרות. יצירות הלהקה התארכו עד לחצי שעה ויותר, בעיקר בהופעות חיות.
ב-1975 עזב גבריאל את ג'ניסיס ופתח בקריירה סולנית מוצלחת. ארבעת אלבומי הסולו הראשונים שלו (1982-1976) נקראו "פיטר גבריאל" עם אותה תמונת פניו על העטיפה. הוא רצה שיתקבלו כארבעה חלקים של יצירה אחת, אם כי הציבור העניק להם שמות נפרדים: Car, Scratch, Melt, Security. זו היתה תקופה של התנסויות עבור גבריאל, עם מגוון מפיקים, נגנים, אפקטים צליליים וחזותיים, וסגנונות מוסיקליים מהעולם. הצלחתו הגיעה לשיא בשנות ה-90 וה-2000, באלבומים נוספים שהוציא, שוב בשיתוף פעולה עם מוסיקאים רבים. הוא כתב גם מוסיקה לכ-30 סרטי קולנוע שונים, 'בירדי' ו'הפיתוי האחרון של ישו' למשל. גבריאל מרבה בפעילות הומניטארית עולמית.         
                 1975, גבריאל בתחפושת בהופעה חיה של "The Lamb Lies Down on Broadway".


למעלה הדפסה שלח
כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר