חזרה לאתר בית הספר
עמוד ראשי
כניסה לגלריות

כל הדפים

אמן השבוע

ג`ים האנסוןג'ים האנסוןנולד ב-24 בספטמבר, 1936, גרינויל-מיססיסיפי, ארה"ב. נפטר ב-16 במאי 1990.
               
נולד לאב אגרונום, עובד משרד החקלאות האמריקאי. בילדותו המאושרת כללה מסעות גילוי אמנותיים וסביבתיים, עם ובלי חברים.
חברו הטוב ביותר נקרא קרמיט. כתלמיד תיכון הופיע לראשונה בתכנית בוקר בטלוויזיה מקומית בוושינגטון, כמפעיל בובות.
כסטודנט שנה ראשונה חתם לראשונה על חוזה לבצע תכנית קבועה בת 5 דקות בתכנית הלילה של NBC "סם וחבריו". אשתו לעתיד ג'יין נבל הייתה שותפתו בתכנית. הוא פיתח בובות חדשות, עשויות חמרים גמישים מצופי גומי מוקצף, המסוגלות להציג הבעות פנים והגיית מילים, וכך הגבירו את מידת ההזדהות של הצופים בהן. הוא כינה אותן "Muppets".
ההצלחה הייתה מיידית והאנסון זכה לפרסום מחוף לחוף. הוא הוזמן להופעות אורח בתכניות רבות. ב-1961 הצטרף לג'ים וג'יין הבובן ג'רי הול, כשותף. ב-1963 הם עברו לניו יורק, ועקב הביקוש הגואה שכר הנסון את שרותיהם של יוצר הבובות דון שלין והבובאי פרנק אוז.
ב-1969 הם החלו להציג את "רחוב שומשום", שיועדה לילדים בגיל טרום בית ספר. התכנית הופצה בכל העולם. ההצלחה סללה את הדרך לתכנית השבועית ב-1976,"The Muppet Show", תכנית בידור ואירוח בהנחיית קרמיט הצפרדע ובהשתתפות מיס פיגי, פונזי הדוב, הטבח השבדי, הכלב רולף ועוד רבים. כל שבוע התארח בתכנית אמן כוכב אנושי, והכוכבים המתינו בתור להשתתף. התכנית הפופולארית הופקה עד 1981. 
החבובות של האנסון הופיעו עתה בתכניות טלוויזיה לילדים ומבוגרים, בסרטי קולנוע באורך מלא, בספרים, במוסיקה וכצעצועים. אחת התכניות בהן השתתף האנסון הייתה סדרת המופת "מספר הסיפורים" עם השחקן ג'ון הארט, שהציגה סיפורים עתיקים ומיתולוגיים מתרבויות שונות.
ג'ים האנסון נפטר במפתיע ב-1990 מדלקת ראות. הוא זכה בעשרות פרסים במהלך הקריירה שלו. 
        
 נעם

 

     ג'ים והחברה, או- האמן ויוצריו


למעלה הדפסה שלח
כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר