חזרה לאתר בית הספר
עמוד ראשי
כניסה לגלריות

כל הדפים

אמן השבוע

סטיבן אדווין קינג


סטיבן אדווין קינג


נולד ב-21 בספטמבר, 1947, פורטלנד-מיין, ארה"ב.
              
בילדותו עזב אביו את הבית והוא גודל עם אחיו ע"י אמו. כבר בגיל צעיר כתב סיפורים. בבית הספר מכר לחבריו סיפורים שקרא ושכתב (הוא אולץ להחזיר את הכסף כשנחשף).
הוא כתב גם לכתב עת שפרסם אחיו הגדול. כאשר מצא יום אחד ארגז ספרים ישנים של אביו ובו ספרי אימה ומדע בדיוני – התאהב מיד, והוא בן 13. 
כשבגר כתב סיפורים למגוון ירחונים וכתבי עת אמריקאים, בעיקר סיפורי אימה. רובם מצאו דרכם לאוספי סיפורים מאוחר יותר, אבל חלקם אבדו עם המגזינים שפשטו רגל.
בספרו "על הכתיבה" מפציר קינג בקוראים לעזור לו למצוא סיפורים שכתב ואיבד במהלך השנים. אשתו טאביתה היא הראשונה שקוראת את ספריו, וקינג מתאר אותה כמבקרת החמורה ביותר שלו. הם גרים במיין, וקינג מוציא ספרים בקצב של אחד לשנה בערך. בין ספריו פופולארית מאד סדרת המגדל האפל.
בנוסף, הוא גם עוסק בתסריטאות והפקה לסרטים וסדרות טלוויזיה שנעשים על פי ספריו (למשל הסרט "הניצוץ"    (1980 עם ג'ק ניקולסון) שעובד גם למיני סדרה.
הוא מקליט את ספריו לספרי שמע, ומרצה באוניברסיטאות וקורסי כתיבה בכל העולם. במהלך השנים קינג התמודד עם בעיות התמכרות לסמים ואלכוהול, ובעיות בריאות שונות, שהשפיעו על הכתיבה שלו וגם מופיעים בחלק מספריו.
קינג כתב במשך תקופה מסוימת בשם העט "ריצ'רד באקמן" עד שנחשף. קינג נוהג להתייחס לדמויות מספרי העבר שלו בספריו החדשים, בדרך כלל בתוך סיפורים שהדמויות בספר מספרות זו לזו, וקוראיו הנאמנים נהנים לפגוש ב"מכרים ותיקים".
   

   

כרזה לסרטו "חדר 1408" (2007)  עם ג'ון קיוזק


למעלה הדפסה שלח
כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר