חזרה לאתר בית הספר
עמוד ראשי
כניסה לגלריות

כל הדפים

אמן השבוע

טרי פרצ'ט


טרי פרצ'ט

נולד ב-28 באפריל 1948, ביקונספילד-אנגליה.
                                                          
לאחר סיום לימודי התיכון עבד כעתונאי בעיתון מקומי. במסגרת תפקידו קיים ראיון עם מנהל הוצאה לאור קטנה. תוך כדי כך הזכיר שגם הוא כתב סיפור בשם "אנשי השטיח". ב- 1971 הוציאה ההוצאה את סיפרו לאור. זו היתה ההתחלה. פרצ'ט התמחה בכתיבת פנטזיה, רווית הומור ודימיון. בסדרת "עולם הדיסק" שלו יצאו כבר 30 ספרים. הסדרה מתארת חיים בעולם שטוח הנישא על גבם של שלושה פילים ענקיים. יש להם סדרי חיים ודת אחרים מהמוכרים בעולמנו. זו מעין פרובוקציה המאלצת את הכותב וקוראיו לבחון את העולם שלנו על המוסכמות המקובלות שלו. הוא עושה זאת בהומור רב, עשיר במשחקי מילים.  ב-1980 החל פרצ'ט לעבוד כאיש העיתונות של חברת חשמל בריטית, במחוז בו ארבעה כורי חשמל גרעיניים. בתקופה זו התחוללה תאונה גרעינית בכור דומה בארצות הברית. פרצ'ט העיר אחר כך שחשב לכתוב על מה שראה בכורים שהכיר במסגרת עבודתו, אך איש לא היה מאמין לו.
ב-1987 עזב את חברת החשמל והחל להתפרנס מכתיבתו בלבד. הוא נמנה עם הסופרים המוכרים ביותר בבריטניה. ב-1998 זכה בתואר "אביר האימפריה הבריטית" על שרותו למען הספרות. על כך העיר בסגנונו המיוחד ששרותו למען הספרות הוא ככל הנראה ניסיונו להמנע מכתיבת ספרות.
ב-1999, 2001, 2003 ו-2004 העניקו לו ארבע אוניברסיטאות שונות בבריטניה דוקטורטים של כבוד. בין ספריו: 'בשורות טובות', סדרת 'הננסים', טרילוגית 'ג'וני מקסוול' ועוד.
חלק מספריו כתב במשותף עם סופרים אחרים כניל גיימן וגרי ג'וליף.
באדיבות הסיפריה

שער אחד מסדרת "עולם הדיסק" 


למעלה הדפסה שלח
כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר