חזרה לאתר בית הספר
עמוד ראשי
כניסה לגלריות

כל הדפים

אמן השבוע

סלמן רושדי


סלמן רושדי

סלמן רושדי


נולד ב19 ביוני 1947, בומבי הודו
גדל בבומביי, בנעוריו עברה משפחתו לגור בפקיסטן. סיים בהצטיינות את לימודיו בקיימברידג', אנגליה. לאחר לימודיו עסק בפרסום ובמשחק. סגנונו הנרטיבי, המשלב מיתוס ופנטזיה יחד עם החיים האמיתיים, ספרו "ילדי חצות" (שפורסם בשנת 1981) זכה בפרס "בוקר" היוקרתי באנגליה.
בספטמבר 1988 פרסם רושדי את ספרו "פסוקי השטן", שזכה בפרס "וויטברד", ופירסומו עורר את זעמם של מוסלמים רבים כי תואר בו כיצד השטן מכתיב לנביא מוחמד פסוקים בעת שכתב את הקוראן. משום כך הוחרם הספר ברוב מדינות האיסלם, ואף נשרף בצורה טקסית בברדפורד שבאנגליה ב-14 ביוני 1989.
ב-14 בפברואר 1989, הוציא האייתולה חומייני, מנהיג איראן דאז, פתווה (פסק הלכה מוסלמי) המורה על הוצאתו להורג של רושדי, בשל "חילול קודש כנגד האיסלאם". חומייני קרא לכל "המוסלמים הקנאים" להרוג את הסופר ואת מוציאי הספר, והבטיח פרס של שלושה מיליוני דולרים למבצע. בעקבות זאת נרצחו ונפגעו עשרות אנשים הקשורים בהפצת הספר בעולם, וכמה חנויות ספרים נשרפו. רושדי עצמו ירד למחתרת וחי עד היום במסתור בבריטניה.
רושדי כתב ספרים נוספים, לפני ואחרי "פסוקי השטן", אך זכה לפרסום עולמי ביחד עם הספר, באדיבותו של חומייני שביקש למחותם מהעולם.
באדיבות הסיפריה

הספר פסוקי השטן שכתב סלמן רושדי
הספר פסוקי השטן שכתב סלמן רושדילמעלה הדפסה שלח
כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר