דף הבית
אודות
תפיסה חינוכית
דבר המנהלת
דבר העורך
כותבים ושולחים
כותבים ושולחים
העושים במלאכה
נאמני מחשב
חזרה לאתר ביה"ס
מה בחדשות?
נושא בכותרות
דברים שרואים מכאן
לומדים ונהנים
בשעות הפנאי
היוצר הצעיר
תרבות ואמנות
נקודת חן
באלה הידיים
חידודים


כל הדפים

תרבות ואמנות

שתיקה של חודשים!


שתיקה של חודשים!

מאת: מיה, ד.1

עמליה, גיבורת הספר "עמליה וגו'" מאת דורית אורגד, שותקת כ-שלושה חודשים אם תרצו לדעת את הסיבה תצטרכו לקרוא את הכתבה ואת הספר.

 

אני אוהבת לקרוא ספרים, בשבוע אני קוראת בערך 5 ספרים  עבים  באורך של כ- 400 עמודים. כל הספרים שאני אוהבת לקרוא הם מותחים אני קוראת ספרי מדע בדיוני כמו הארי פוטר  וכדומה, סיפורים על חיים של ילדים ואנשים כמו "דפי תמר", עולמה של רמונה וכו.  ובנוסף  אני אוהבת לקרוא ספרים עם מלל היסטורי כמו שרה גיבורת ניל"י (ראשי תיבות של: "נצח ישראל לא ישקר.") לפי דעתי ספרים עוזרים בכתיב ובידע. בכתבה זו החלטתי להמליץ על הספר "עמליה וגו'".

  

את הספר,"עמליה וגו" קיבלתי כמתנת יום הולדת מבת דודתי שירה. כאשר התחלתי לקרוא לא יכולתי להפסיק, ההתחלה הייתה מותחת והתעקשתי להמשיך לקרוא. הספר מותח! ומרגש, גמרתי אותו ב-45 דקות.

הספור מתרחש בתקופת השלטון הבריטי בארץ. החיילים הבריטים עורכים  חיפוש בביתה של עמליה כדי למצוא רמזים למחתרת הפועלת נגדם, ובביתה מוצאים חוברת הדרכה לנשק כי אחיה של עמליה פעל במחתרת.  במהלך החיפוש אביה של עמליה סטר לחייל ג'ו  כי ג'ו בעט בעמליה בת ה-9. בתגובה  גו' הכה את אביה החולה של עמליה.

    האב פונה לבית החולים שם נקבע מותו. עמליה מתאבלת על אביה ובגלל האבל עמליה שותקת במשך כשלושה חודשים. אמה של עמליה נוזפת בה אבל עמליה עומדת על שלה ושותקת.

 גו' סובל מגעגועים למשפחתו הנמצאת באנגליה. ג'ו הולך ללמוד עברית אצל מורה יהודיה, שבעתיד תהיה לה השפעה על השתיקה של עמליה.

כאשר גמרתי לקרוא את הספר לא יכולתי להפסיק לחשוב על החוויות שעמליה עברה, מות אביה, החוויות מול החברים בכתה, והתקשורת שלה עם ג'ו.

סוף הסיפור מותח ומרגש לדעתי הסופרת מוכשרת וכדאי לכם לקרוא אותו.


למעלה הדפסה שלח RSS Bookmark and Share
כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר