דף הבית
אודות
תפיסה חינוכית
דבר המנהלת
דבר העורך
כותבים ושולחים
כותבים ושולחים
העושים במלאכה
נאמני מחשב
חזרה לאתר ביה"ס
מה בחדשות?
נושא בכותרות
דברים שרואים מכאן
לומדים ונהנים
בשעות הפנאי
היוצר הצעיר
תרבות ואמנות
נקודת חן
באלה הידיים
חידודים


כל הדפים

בשעות הפנאי

היכון, הכן, טוס!


היכון, הכן, טוס!

מאת: נמרוד, ד.3

אוהבי מטוסים, הכתבה הזאת בשבילכם!

אני מאוד אוהב מטוסים!

 כבר בגיל 6, ניסיתי לבנות בעצמי כמה טיסנים שלא הצליחו, לאחר מכן בגיל 8 בניתי כמה טיסנים במרכז מעלות (בית הספר למחוננים שאני הולך אליו) והם טסו ונשברו.

 בחופש הגדול של אותה השנה הלכתי לקייטנת טיסנאות ונהניתי שם. אז החלטתי להמשיך אל החוג כדי לבנות טיסן עם מנוע דלק ומאז אני הולך בכל יום ראשון בשעה 16:30-17:30 לחוג טיסנאות בבית ספר "קשת".

 

היום אני תלמיד שנה שנייה בחוג (כי הייתי בקייטנה). בחוג למתקדמים הטיסנים שנבנים הם משוכללים יותר.

השיעור הוא כיפי מאוד  ומהנה כי בכל שיעור אנו מתקדמים עד שבונים את הטיסן לגמרי.

במהלך החוג כל אחד בונה טיסן לעצמו, בכל שיעור אנו מגיעים ומיד מתחילים להתקדם בבנייה, לפעמים אנחנו מורחים לקה על הטיסן כדי לחזק אותו, לפעמים אנחנו מחברים עוד חלק לטיסן, בשיעור הקודם צבענו את הטיסן, לעיתים רחוקות שלום, שהוא המורה של החוג, מחלק בסוף השיעור תמונה של מטוס.

 

 

השנה בנינו רק 2 טיסנים, אחד מהטיסנים עדיין בבנייה ואת השני סיימנו לבנות.

לטיסן שסיימנו לבנות קוראים "שובב" והוא טיסן עם מנוע גומי. במנוע הגומי מחברים את הפרופלור אל קידמת הטיסן, לוקחים גומי עבה, קצה אחד של הגומי מחברים לפרופלור ואת הקצה השני אל מסמר שנמצא סמוך למייצב הגובה. המנוע פועל כשמסובבים את הפרופלור. מסובבים אותו בערך חצי דקה לפני שמטיסים אותו (שימו לב, שאתם לא מסובבים יותר מדי, הגומי גם יכול להיקרע!).

 

 

הטיסן שעדיין בבניה נקרא "ברק" והוא טיסן עם מנוע דלק. במנוע זה מחברים לקדמת הטיסן ריבוע עבה מעץ הנקרא "תושבת המנוע". אליו מחברים את המנוע, המנוע מושך את המטוס לצד ימין ולכן מחברים את תושבת המנוע בנטייה לצד שמאל ובגלל זה המטוס יכול לנוע למעלה, למטה, במעגלים והמטוס לא יכול לפנות ימינה או שמאלה. המנוע פועל כמו מנוע מכונית אבל צורך פחות מקום ודלק, המנוע פועל בעזרת דלק מסוג בנזין מה שמקשה לשלוט בטיסן בגלל המהירות (אסור להטיס את הטיסן בלי עזרת מבוגר! מסיבות בטיחותיות).

 

אני חושב שלחוג יש השפעה גדולה על החיים שלי למשל, את כל הטיסנים שבניתי אפשר לראות כבר כשנכנסים לחדר שלי (כי הם תלויים מהתקרה). מי שיבדוק את המחשב שלי, יראה שבכל המועדפים שלי יש משחקי מטוסים, ואפילו כל משחקי המחשב שקניתי הם עם מטוסים (עם לא מחשיבים את פיפא 2010). אפילו אתמול קניתי מסוק בשלט רחוק.

אני ממליץ מאוד על החוג כי הוא מהנה, מעניין ותמיד כשמסיימים טיסן לוקחים אותו הביתה.


למעלה הדפסה שלח RSS Bookmark and Share
כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר