דף הבית
אודות
תפיסה חינוכית
דבר המנהלת
דבר העורך
כותבים ושולחים
כותבים ושולחים
העושים במלאכה
נאמני מחשב
חזרה לאתר ביה"ס
מה בחדשות?
נושא בכותרות
דברים שרואים מכאן
לומדים ונהנים
בשעות הפנאי
היוצר הצעיר
תרבות ואמנות
נקודת חן
באלה הידיים
חידודים


כל הדפים

לומדים ונהנים

המצחיקה עם העגילים


 המצחיקה עם העגילים

 

 

                            

 מאת: ליהי, ד.2  

ביום רביעי ה- 13 בינואר 2010 יצאנו כיתות ד-ה להצגה "המצחיקה עם העגילים" בהיכל התרבות. היינו נרגשים מאוד לקראת ההצגה. באולם (כשההצגה החלה) היו כאלה שהריעו לכבוד ההצגה והיו כאלה שלא.
בהצגה היה מסופר על ילדה שאימא שלה עלתה לארץ ישראל לפני 9 שנים. הילדה ואביה עלו לארץ ישראל לחפש אותה. ההצגה הייתה מאוד מרגשת ונוגעת ללב. למדנו על החיים בעבר ועל הקשיים של העולים החדשים. למדנו שאין לשפוט אדם על פי המראה, אלא לתת הזדמנות שווה לכל אחד. נהנינו מאוד מההצגה וחזרנו לבית ספר מרוצים.

מאת: נועה,  ד.1

רציתי לשתף אתכם בחוויה נעימה שעברתי יחד עם כיתתי בעת שיצאנו להיכל התרבות לצפות בהצגה "המצחיקה עם העגילים".

בהצגה מסופר על ילדה שאמה עזבה את רוסיה מולדתה ונסעה לארץ ישראל, כדי להירפא ממחלה קשה ובזמן שהותה בארץ היא מאבדת את הקשר עם בני משפחתה...

הק.ג.ב. לא מרשה לילדה ולאביה לשלוח מכתבים לאמה שנמצאת בישראל. וכך עוברים להם מספר שנים הילדה גדלה מתוך געגועים לאמה.

לבסוף, מצליחים האבא והילדה לעלות לארץ ישראל. הם מגיעים לביתם ומיד מתחילים בחיפושים כדי למצוא את האמא. בדרך פוגשת הילדה חברים וחווה חוויות שונות ומגוונות.

עם הזמן אביה מגלה שאמה מתה. אך לבסוף יסתבר ש...

ההצגה מצחיקה, מרגשת וגם עצובה.המוזיקה מותאמת על פי הקטע, למשל כאשר הקטע עצוב המוזיקה עצובה.

ובקיצור אני ממליצה לכם ללכת אל ההצגה המצחיקה עם העגילים... או לפחות לקרוא את הספר!

 

מאת: מאי, ד.4

בחודש שעבר,יצאנו להצגה המצחיקה עם העגילים. אנחנו צפינו בהצגה שלדעתי היא הייתהמאוד מעניינת: גיבורת הסיפור מריאנה שהגיעה יחד עם אביה לישראל לחפש את אימההחולה,בהתחלה החברים בכיתה הציקו וצחקו למריאנה ולעגו לה על העגילים רק עודד התייחסאליה בחיבה, ולא הסתכל על המראה החיצוני והלבוש שלה אלא על האופי והחוכמה שישלמריאנה,הוא התאהב בה והחל לעזור לה למצוא את אימא......
אם אתם רוצים לדעת מהקרה? והאם מצאה את אימא?, אני ממליצה לכם לצפות בהצגה ולקראו את הספר, הצגה מרגשתמאוד, מתארת מה קרה לילד ובמיוחד לעולה חדש, שמגיע למקום חדש.

 

מאת: שיראל ותמי, ד.4

אנו חושבות שההצגה מעניינת היא מספרת את סיפורה של מריאנה הוברמן, עולה חדשה מברית המועצות אשר חיה בארץ עם אביה מר הוברמן, שמחפשת את אמה שעלתה לארץ ישראל לפני 9 שנים, ועקבותיה נעלמו. ההצגה מספרת על הקשיים החברתיים שהיו למריאנה, בדרכה בחיפושים אחר אמא שלה פוגשת מריאנה את עודד וביחד הם נסעו לירושלים כדי למצוא את אדלה הוברמן (אמה של מריאנה), בדרכם למצוא את אדלה הוברמן פוגשים השניים את הדסה, ילדה שגרה בבית היתומים שבירושלים. בסוף, התברר שאדלה הוברמן עבדה בבית היתומים שבו הדסה גרה.

אנו ממליצות לכם לצפות בהצגה. מה דעתכם?

 

על ההצגה באתר "תיאטרון ארצי לנוער"

למעלה הדפסה שלח RSS Bookmark and Share
כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר