דף הבית
אודות
תפיסה חינוכית
דבר המנהלת
דבר העורך
כותבים ושולחים
כותבים ושולחים
העושים במלאכה
נאמני מחשב
חזרה לאתר ביה"ס
מה בחדשות?
נושא בכותרות
דברים שרואים מכאן
לומדים ונהנים
בשעות הפנאי
היוצר הצעיר
תרבות ואמנות
נקודת חן
באלה הידיים
חידודים


כל הדפים

בשעות הפנאי

צופי מודיעין


אין לכם מה לעשות אחר הצהריים?

               רוצים פעילות מאתגרת כיפית ומהנה?

                                       הירשמו לצופים זה מה שאתם צריכים.

מאת: אסף, ד.3

בימי שלישי ושישי בין השעות 17:30-19:30 ו 16:00-18:00 מתקיימת פעילות מהנה מאוד: הצופים.

במודיעין יש שבט צופים שנקרא "שבט יובל" בכל שבט, כמו בשבט יובל, יש שישה גדודים. בהם לרוב  ארבע קבוצות. האחראי על הגדוד הוא הרשג"ד {ראש שבט גדודי}, הרשג"ד מטפל בסדר ובמשמעת בגדוד, הוא גם אחראי על כל המדריכים.

 כל פעולה מתחילה במסדר. יש שני סוגים של מסדרים: מסדר גדודי ומסדר שבטי. מסדר גדודי הוא מסדר שבו משתתפים חניכי הגדוד הרשגדי"ת, שלה יש עניבה ירוקה לבנה עם סמל של מנורה מאחורה, עומדת לפני הגדוד,  המדריכים, שלהם עניבה ירוקה לבנה, מסדרים את הקבוצה שלהם בשלשות ועומדים לפני הקבוצה. מסדר שבטי הוא מסדר שבו כל השבט משתתף: רשג"ד, גדודים מדריכים ומרכזים צעירים.

במהלך המסדר הרכזות הצעירות מדברות על מבצעים שונים. כמו מבצע המחזור, שבו הוגרל שכל שבט יביא כמה דברים שאפשר למחזר: קרטונים, בקבוקי פלסטיק, פחיות, בקבוקי זכוכית ועוד.

בצופים אנו באים לפעולות. בפעולות משחקים, פותרים חידות, לומדים על מדינתנו ועל מדינות אחרות. יש גם פעילויות גדודית וקבוצתיות מיוחדות שבהן מכינים דברים "כפיים" כמו הכנת תפוח מצופה קרמל הכנת פיצה ומסיבה שבה יש קרפ צרפתי משקאות ממתקים וכו'

בפעולות השבטיות, עוסקים במועצת השבט. למועצת השבט נבחרים שני ילדים מכל גדוד ומתפקדים כנציגים של הגדוד, כמו שילדים בבית הספר מתפקדים כחברים במועצת התלמידים.

אני זוכר את טקס קבלת עניבות, שהתקיים כחודש אחרי תחילת הפעילות, בטקס חניכי כיתות ט', שלהם יש עניבה כתומה ירוקה, הציגו הצגה על ילדה שצופה ב"הישרדות" והכינו לנו משימות כמו בתוכנית "הישרדות". בטקס  כל חניך קיבל עניבה חדשה בצבע השכבה שלו, לדוגמא ילד שעולה לכיתה ה' מקבל עניבה צהובה כחולה במקום הצהובה שכבר יש לו.

אני אישית נהנה מאוד בצופים בגלל שבצופים אני לומד דברים מיוחדים כמו קשרים, סמלים, שירים ייחודים רק לצופים ואני מקווה להמשיך עד כיתה י' ולהיות מדריך.


למעלה הדפסה שלח RSS Bookmark and Share
כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר