דף הבית
אודות
תפיסה חינוכית
דבר המנהלת
דבר העורך
כותבים ושולחים
כותבים ושולחים
העושים במלאכה
נאמני מחשב
חזרה לאתר ביה"ס
מה בחדשות?
נושא בכותרות
דברים שרואים מכאן
לומדים ונהנים
בשעות הפנאי
היוצר הצעיר
תרבות ואמנות
נקודת חן
באלה הידיים
חידודים


כל הדפים

נושא בכותרות

הכנות לשנה החדשה בבית ספר "האלה"


הכנות לשנה החדשה בבית ספר "האלה"

מאת: שחר.ח ה.1

ידעתם שאת ההכנות לשנה החדשה מבצעים אנשים רבים? בכתבה זאת נספר לכם על איך מתכוננים יעקב אב הבית ולימור מנהלת החשבונות בבית הספר לשנה החדשה.

שאלתי את לימור מנהלת החשבונות בבית הספר מהי הגדרת התפקיד של מנהלת חשבונות, היא ענתה שיש לה שני תפקידים, האחד הוא מנהלת חשבונות של בית הספר,תפקיד הכולל איסוף כספים, הזמנת ציוד לביה"ס והוצאת דוחות. השני תפקיד המזכירה הכולל מענה טלפוני, ניירת, תיוקים, הדפסות ומתן תשובות להורים.

לימור עוזרת להכין את בית הספר לקראת השנה החדשה בכך שהיא עורכת רשימת שמות של התלמידים ופותחת לכל תלמיד תיק אישי.

שאלתי את לימור מה חשיבות התפקיד של מנהלת החשבונות לבית הספר? לימור ענתה : "לתפקיד מנהלת חשבונות חשיבות רבה, צריך לדעת הוצאות והכנסות, צריך לדעת לנהל תקציב נכון שיספיק לכל השנה".

                          לימור ומירי

העיסוק המתמיד בכספים הוא קשה. יש מועדי תשלום לספקים שצריך לעמוד בהם, יש לקבל את תשלומי ההורים בזמן ולנהל אותם.

כאשר שאלתי את לימור מה הם היתרונות בתפקיד בבית הספר האלה היא אמרה שהיא ובתיה ממש פתחו ביחד את בית הספר והיא מרגישה בבית הספר האלה כמו בתוך משפחה אחת גדולה.

גם יעקב אב הבית מתכונן לקראת השנה החדשה.

יעקב מכין את בית הספר כך: בכל חופשת קיץ צובעים את כל בית הספר ומכינים את הכיתות מבחינת ציוד ללמידה, כגון: שולחנות, כיסאות, ארונות וכונניות.יעקב מספר על תפקיד אב הבית: "אב הבית צריך לפתוח כל בוקר את בית הספר ולאחר הלימודים לסגור אותו. הוא גם אחראי לכל התיקונים בבית הספר, כגון: פתיחת סתימות, התקנת אביזרים לפי הצורך, ציוד לעריכת טקסים, צילומי דפים וטיפול בכל מה שקשור לצד הטכני בבית הספר".

 

שאלתי את יעקב כמה התפקיד חשוב לבית הספר? הוא ענה לי שאי אפשר להסתדר בלי אב הבית יותר מיומיים."אי אפשר בלי הדאגה של אב הבית לכל בית הספר".

למנהלת ולמורים יש תפקיד חשוב בחלק הלימודי של בית הספר. ובמהלך הכנת הכתבה גיליתי שאנשים רבים תורמים לתפקוד של בית הספר ובלי אנשים כמו לימור ויעקב כנראה שהיה קשה ללמוד פה.


למעלה הדפסה שלח RSS Bookmark and Share
כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר