דף הבית
אודות
תפיסה חינוכית
דבר המנהלת
דבר העורך
כותבים ושולחים
כותבים ושולחים
העושים במלאכה
נאמני מחשב
חזרה לאתר ביה"ס
מה בחדשות?
נושא בכותרות
דברים שרואים מכאן
לומדים ונהנים
בשעות הפנאי
היוצר הצעיר
תרבות ואמנות
נקודת חן
באלה הידיים
חידודים


כל הדפים

נושא בכותרות

אני חדש בבית הספר


אני חדש בבית הספר

מאת: עידו , ה.1

היית פעם ילד חדש בבית הספר?

חשת את ההתרגשות של ההתחלה? התרגשת להכיר את המורות, התלמידים הכיתה החדשה ואפילו את בית-הספר החדש? 

מודיעין היא עיר מיוחדת,  רוב הילדים בה, נולדו בעיר אחרת ואז עברו לכאן. 

בכל בית- ספר בעיר ובכל כתה יש ילדים, שהגיעו רק השנה, תלמידים חדשים. גם בבית ספרנו  יש תלמידים חדשים, אנחנו שאלנו אותם שאלות והם ענו.

 

 

אביב מכתה ד2 גר בקיבוץ מרום גולן ואז עבר לעיר. ברגע שהגיע הוא הרגיש לא מקובל ושונה. אבל בניגוד לחששותיו הוא השתלב מהר מאד ויש לו חברים רבים. אביב והוריו עברו לגור במודיעין כי לא היו להוריו עבודה בקיבוץ. אביב מספר שאחד ההבדלים העיקריים בין ללמוד בקיבוץ לבין ללמוד בעיר הוא על פי דבריו: "בקיבוץ לומדים מחוץ לכתה, בטבע, וכאן לומדים בכיתות".

ברק מ- א4 גר במודיעין והיה קודם בגן נחשון. ברק פחד והתרגש כאשר עבר לבית הספר.  הוא השתלב יפה, ויש לו הרבה חברים. ברק מספר שעלו איתו חברים מהגן, מה שעזר לו להשתלב. ובנוסף, ברק לא היה בחט"צ , והוא טוען שזה מרגיש שונה ומוזר, כי הוא לא חווה מה שכל השאר כן חוו.

ראיינתי גם את נעם מ- ג1 שעזבה את בית הספר לשנה בתקופה שלא הייתה בעיר היא הייתה בגדרה. היא פחדה מהמעבר לבית הספר ומכך שהיא לא מכירה הרבה ילדים וחלקם לא זוכרים אותה. נעם, מספרת שהמעבר ממודיעין לגדרה ומגדרה למודיעין שונה מבחינת התחושה, כי במודיעין בית-הספר גדול יותר. והיא גם הכירה מעט את מודיעין.

המעבר לבית-ספר חדש הוא מפחיד ומרגש. צריך להתחשב בילדים האלה ולעזור להם להשתלב כי בעיניהם זה דבר מפחיד מרגש ולפעמים משמח, לעשות את המעבר הזה.

למעלה הדפסה שלח RSS Bookmark and Share
כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר