דף הבית
אודות
תפיסה חינוכית
דבר המנהלת
דבר העורך
כותבים ושולחים
כותבים ושולחים
העושים במלאכה
נאמני מחשב
חזרה לאתר ביה"ס
מה בחדשות?
נושא בכותרות
דברים שרואים מכאן
לומדים ונהנים
בשעות הפנאי
היוצר הצעיר
תרבות ואמנות
נקודת חן
באלה הידיים
חידודים


כל הדפים

נושא בכותרות

כל מה שבתיה חושבת על התחלות ואף אחד ל...


כל מה שבתיה חושבת על התחלות ואף אחד לא העז לשאול...

מאת: ניר ה'2.

סיקרן אותי לדעת מה בתיה בעצם חושבת על התחלות. האם היא אוהבת אותן? האם היא שמחה שיש התחלות? אני, למשל, מתרגש לקראת התחלות חדשות ומרגיש הרגשה מוזרה של פרפרים בבטן. מכירים את ההרגשה? בואו נראה האם גם בתיה...

בתיה מספרת, שכשהיא התחילה להיות מנהלת, היא הרגישה הרגשה מאוד מיוחדת, שהיא הולכת להקים בית ספר חדש. היא היתה סקרנית לדעת ולראות את הילדים, את ההורים, ממש כמו תינוק ראשון שנולד במשפחה. הכל חדש, לא ברור, לא ידוע, אפילו צוות מורים לא היה, המבנה היה חלקי וההתרגשות היתה גדולה

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­בתיה מתרגשת מחדש לקראת כל שנה חדשה, הילדים החדשים, המשפחות החדשות המצטרפות לבי"ס "האלה" ולילדים "שלה" שהולכים וגדלים לנגד עיניה. היא יודעת שביום שבו תפסיק להתרגש, זה יהיה היום שבו היא תפסיק להיות מנהלת בית הספר.

בתיה ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­מאוד שמחה שבית הספר הצטרף לאופק חדש. היא אומרת שיש הרבה מאוד דברים טכניים שהיא וצוות המורים מתנסים בהם בפעם הראשונה. תכנית אופק חדש באה לרווח את שעות המורה ולאפשר אינטראקציה אישית עם התלמידים בכיתה ולקדמם על פי יכולתם ורמתם.

בתיה זוכרת שהיא מאוד התרגשה כאשר היא עלתה לכתה א'. הרבה זמן היא חיכתה לעלות לכתה א', דיברה על כיתה א' ומרוב התרגשות והלם, פשוט לא הצליחה לדבר. היא תמיד תזכור שהיתה לה תלבושת אחידה – חולצה ירוקה וחצאית עם קפלים (פליסה).

לדעת בתיה התחלות זה משהו חשוב מאוד, סוגרים פרק ופותחים פרק חדש. התחלות מאפשרות, פותחות הזדמנויות, התחלות פותחות דף חדש.

בתיה מאוד שמחה לקבל עוד ועוד תלמידים לבית הספר. היא מספרת שבית הספר גדל בצעדי ענק ומונה כיום כ- 750 תלמידי בית ספר. זה המון!

השנה התחלנו בשיטת "פשוט חשבון". לדברי בתיה התכנית "פשוט חשבון" ושיטת מתמטיקה יסודית "סינגפור" כפופות לתכנית הלימודים הארצית, כך שמבחינת התכנים שתי התכניות הן אותו הדבר. ספרי הלימוד של "פשוט חשבון" הם הרבה יותר ידידותיים לתלמידים. הם פחות עמוסים, צבעוניים ואסתטיים יותר.

 

לדעתה, ההתחלה הכי מרגשת היא ההתחלה של כיתה א', התחלה של בית ספר חדש, התחלה עם חברים חדשים.

ההתחלה האהובה על בתיה היא התחלה של שנה, שבה מצטרפים תלמידים חדשים ובית הספר גדל וקולט עוד ועוד תלמידים.

 

אחרי הראיון גיליתי שלמרות שבתיה מנהלת, היא מתרגשת בדיוק כמו כל אחד ואחת מאיתנו.

 


למעלה הדפסה שלח RSS Bookmark and Share
כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר