עמוד הבית
אודות בית הספר
דבר המנהל
היסטוריה ותפיסת עולם
דבר המנהל אוקטובר 2017
דבר המנהל נובמבר 2017
מידע שימושי
טלפונים
מפת הגעה
מרכזי שכבה יועצים ומחנכים תשע"ח
זמני שיעורים והפסקות
לוח שנה 2017-18 תשע"ח
ניוזלטר גמנסיה
מערכת שעות
מערכות ז'
מערכות ח'
מערכות ט'
מערכות י'
מערכות יא'
מערכות יב'
לוח מבחנים ואירועים
שכבת ז'
שכבת ח'
שכבת ט'
שכבת י'
שכבת יא'
שכבה י"ב
יצירת קשר
מקצועות לימוד
גיאוגרפיה
מגמת מחשבים
תנ"ך
היסטוריה
אזרחות
ספרות
מדעי החברה
ביולוגיה
מדעים
מורשת
מתמטיקה
תוכניות לימודים
חטיבת ביניים
חטיבה עליונה: מקצועות חובה
חטיבה עליונה: מקצועות בחירה
חטיבה עליונה: כיתות מב"ר
פריסת בגרויות לתלמיד עולה חדש
מגמות לימוד
תוכניות ייחודיות
חטיבת ביניים
חינוך ערכי חברתי
תקנון בית הספר
ועד הורים
הנצחה
גלריית תמונות
המסע לפולין תשע"ח
מועצת תלמידים
רשימת ספרים תשע"ח
טיולים וגיחות
google
לחץ כאן לקישור
יומן עבר לועזי
לחץ כאן לקישור
כל הקישורים


כל הדפים

אודות בית הספר

דבר המנהל נובמבר 2017


דבר מנהל חודש נובמבר

 

– דברים מלהיבים קורים בגימנסיה

 

"אחרי החגים" כבר כאן וזה הזמן לשיגרה של לימודים, פעילות  והערכות.

אבקש לנצל במה זו בכדי לספר על החידושים הרבים בתחומי הפדגוגיה בגימנסיה.

כבשאר התחומים, האתגר העומד בפנינו הוא לשמר את התחומים בהם אנו מצוינים – המגוון העשיר של המגמות, הישגי הבגרות המעולים, מחויבות המורים ועוד, ולצד זה ליצור הזדמנויות ואפשרויות פדגוגיות חדשות שיעשירו את עולמם של תלמידינו, יפתחו בפניהם אופקים חדשים ויאפשרו מענה לצרכים השונים של תלמידי בית הספר.

  "ניצוצות" ט' – האם קרה שניצת בכם ניצוץ ונדלקתם על נושא מסוים, שעסקתם בו מתוך עניין והנאה ולאו דווקא מתוך הצורך בפרנסה? פרוייקט ניצוצות ט' מכוון בדיוק לשם, להפגיש את תלמידי שכבה ט' עם אותו ניצוץ הקיים אצל כל אחד ואחת מאתנו. זו השנה הראשונה בבית ספרנו ואנו בית הספר הראשון בעיר שפועל עם עמותה זו. מדי שבוע, יפגשו התלמידות והתלמידים מבוגר שיספר להם ויאפשר להם לחוות ניצוצות במגוון עצום של תחומים מאיפור דרך מוזיקה, שאלות פילוסופיות על הזמן ועוד. לא תהיה בחינה, לא יהיה ציון, יהיה הרבה עניין למוח ולנשמה.

  אשכולות ז'-ח' – בעקבות הצלחת האשכולות בשכבה ז' בשנה שעברה, אנו ממשיכים אותם בשכבה ח' במקביל למחזור חדש כזה בשכבה ז'. האשכולות מאפשרים בחירה עשירה של שיעורי העשרה מתחומי האומנויות ,הספורט, המדעים והשטח (גינון וסיירות). אנו מאמינים כי זו הזדמנות חשובה לתלמידינו להרחיב אופקים ותחומי עניין ולחוות הצלחה גם בתחומים חשובים שלא מוצאים ביטוי במסגרת מקצועות החובה הנלמדים.

  פרוייקט העצמה לזכרם של עמית ועינת יאורי, שכבות ט' ו י' – מפעל הנצחה זה, שהחל לפעול בשנה שעברה ביוזמתו של שחר יאורי ובליווי צמוד של יובל כדי,  זכה להצלחה רבה בשכבה ט' ולכן החלטנו להמשיכו גם בכיתה י' במקביל לפתיחת קבוצה חדשה ב-ט'. התלמידים המשתתפים בקבוצות אלו זוכים לאימונים עם מיטב המאמנים, חווים סדנאות וימי שיא אתגריים ופוגשים אנשים מרתקים עם סיפורי חיים יוצאי דופן,  כל זאת בכדי להעצים ולפתח בהם את תחושת המסוגלות האישית.  

  מרכז מל"א (מרחב למידה אחר) –  מהפרוייקטים המרכזיים שלנו השנה. מטרתו של מרכז למידה יחודי זה היא ללוות ליווי צמוד ואישי ולקדם לימודית ורגשית את  פלח התלמידים המתקשים ביותר בחטיבת הביניים. המרכז זוכה לתמיכת העיריה  ומנוהל על ידי סגנית מנהלת חטה"ב,  יעל שלום.    

  מרכז חדשנות טכנולוגי (מח"ט) – אחד הפרוייקטים המלהיבים בגימנסיה  מאתגר את התלמידים לתכנן, לפתח ולייצר תוצרים בעזרת מחשב, ערכות אלקטרוניקה ומדפסת תלת מימד. הפרוייקט מכוון לעת עתה לתלמידי חטיבת הביניים מצטיינים ומחויבים בדגש על קבוצות "אמירים". בעתיד נשאף להרחיבו.

  "הכי ישראלי" – שכבה י'-יא' .  לתלמידינו עמדות מוצקות בכל עניין ונושא אך לעיתים קרובות אנו מגלים כי עמדות ודעות אלו אינן מבוססות וכי לרבים מהם חסרים מידע בסיסי והיכרות מינימלית עם החברה הישראלית על גווניה השונים. תכנית "הכי ישראלי" גובשה על ידי צוות שכבה י' ומטרתה להעמיק את היכרות התלמידים עם היבטיה השונים של החברה הישראלית. התכנית תכלול שיעורים פרונטליים, סמינרים וסדנאות ובמהלך כיתה יא' מסע מסכם בארץ.

...ולא דיברנו עוד על חיזוק הנבחרות וחדר הכושר, על קידום המוזיקה וההרכבים המוזיקליים, על חיזוק והרחבת תכנית "אמירים " למצטיינים ועל רעיונות ויוזמות נוספים.

המגוון הפדגוגי, עושר הרעיונות וההזדמנויות אליהם נחשפים הילדים לצד השמירה על בסיס איתן בתכנית הלימודים הם בנשמת אפו של בית הספר. אני שמח על ההזדמנות שיש לנו לאפשר זאת.

 

בברכת בריאות ושיגרה מבורכת,

דני ליבוביץ, מנהל הגימנסיה


למעלה הדפסה שלח RSS Bookmark and Share
הגמנסיה העברית ירושלים

קרן קיימת לישראל 14, ירושלים

מרכזיה: 073-2483800

פקס: 02-5618838

טלפונים ושלוחות פנימיות
כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר