כל הדפים

אודות בית הספר

דבר המנהל אוקטובר 2017


 


דבר מנהל לחודש אוקטובר – והפעם על שיפוצים, מסורת והתחדשות

 

 

במהלך שנת הלימודים הקודמת יצאנו לפרוייקט מקיף של שיפוצים וחידוש פני הגימנסיה.

אתגר גדול עמד בפנינו – לתת צביון עדכני ונעים לבית הספר, לשדרג תשתיות ולהצעיר את פניו,

יחד עם זאת היה חשוב לנו שעברו של בית הספר ומורשתו יבואו לידי ביטוי במראהו המחודש. 

כיצד ניגשים לפרוייקט נרחב שכזה?

במילה אחת – בזהירות,  בשתיים – בדחילו וברחימו.

התמקדנו בשלושה מרכיבים חשובים בבית הספר, מבנה חטיבת הביניים והמבואה, הקפיטריה והגינה.

מצאנו שותפים מעולים לתהליך: צופית האדריכלית ודודו הקבלן שהתלבשו על הגינה והקפיטריה, אורלי המעצבת ואלי שלקחו על עצמם  את עיצוב ושיפוץ חטיבת הביניים וחברי ועד ההורים בראשותו של מומו מור, יו"ר הועד שגיבו ותמכו לאורך כל הדרך. כל אלו, בשיתוף אנשי המשק והאחזקה שלנו ובניצוחו של שמשון פאר שניהל במסירות ובמקצועיות את כל המבצע, עשו את מה שלא האמנתי שיקרה והשלימו בהצלחה את שיפוצי העומק עוד לפני פתיחת שנת הלימודים.     

...ומה יצא?

בחטיבת הביניים, צבענו את שלושת הקומות בצבע בהיר ואחיד, החלפנו את כל דלתות הכיתות והרכבנו ספסלי ישיבה. קומת הכניסה והמבואה בפרט זכו לטיפול מוקפד ומיוחד תוך שימור אלמנטים היסטוריים כמו קורות הבטון בכניסה ומסגרות  החלונות המקוריים משנות הארבעים.

תגלית מלבבת היתה לנו כאשר פירקנו קיר בטון שלא הבנו את יעודו וגילינו מאחוריו חלון גדול ועליו עדיין המסגרת המקורית. מסתבר שחלון זה נחסם בקיר בטון במסגרת מיגון בית הספר במלחמת ששת הימים...

מסורת בית הספר, אותה שרשרת דורות של הגימנסיה שתלמידינו ומורינו הם חלק ממנה לא זכתה עד כה לייצוג פיזי מספיק בבית הספר. בעבודת נמלים חיפשנו, מצאנו ובחרנו צילומים מעברו של בית הספר ונכתב טקסט במיוחד לטובת העניין כך שהנכנס בשערי בית הספר – תלמיד, מורה, הורה ואורח ידע לאן הגיע.

אחת התגליות המעניינות בהקשר זה היתה הנוכחות של  המדרגות מרחוב קק"ל, בגלגוליהן השונים בצילומים. המדרגות  הן מוטיב מרכזי  שחוזר ומופיע בכל התקופות .

הקפיטריה זכתה להתייחסות מיוחדת –  הפכנו אותה לבית קפה (שם זמני- "קפה בן-צבי"), עם שטח ישיבה מקורה, נרחב ונעים.  שדרגנו את תשתיות המקום ובעצה אחת עם ההורים החלטנו על תפריטים חדשים וזולים שיכנסו לתוקף בזמן הקרוב ויאפשרו ארוחות חמות ובריאות לתלמידים.

הגינה נוקתה מצמחיה מיותרת ומוזנחת, הורדנו גדרות שמנעו גישה, ריצפנו מחדש את כל השטח ושחזרנו את הפרגולה ההיסטורית שהיתה בעבר בגינה.

משמח ומרגש לראות את התלמידים נהנים מהדשא, מפינות הישיבה החדשות ומהשטח הפתוח החדש שהתקבל.

שנה חדשה היא זמן להסתכלות מחודשת ורעננה, להזדמנויות חדשות ולהתחלות תוך שמירה על הקיים והטוב, השיפוצים עושים בדיוק זאת. בכוונתנו לשפץ בקיץ הבא באופן דומה את אגף החטיבה העליונה ובכך להשלים את שיפוץ העומק.

בנוסף ובמקביל לעבודה הרבה על פניו של בית הספר, אנו מתחדשים בתכניות לימודים ויוזמות מרתקות בתחום החינוכי, הערכי והפדגוגי אך על כך בפעם הבאה.

שנה טובה לכולם, שנה של בריאות, שמחה ונחת.

 

 

דני ליבוביץ, מנהל הגימנסיה

   

 

 

 

 

 

 

 

 


למעלה הדפסה שלח RSS Bookmark and Share
כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר