עמוד הבית
אודותינו
לוח הצלצולים בחטיבה
תקנון בית ספרי
מידע לתלמיד
מקצועות לימוד
ארכיון תמונות
מידע להורים
תשלומי הורים
טפסים בית ספריים
הסעות לביה"ס
יצירת קשר

כל הדפים

כתבות

תעשיידע - כדור הסלפי


כדור הסלפי

במסגרת תעשיידע, יצרנו "כדור סלפי" העונה על בעיית צילום הסלפי בחלל. צילום סלפי בחלל הוא אחד מהאתגרים בתחרות של גוגל וsapce il. במסגרת התחרות ופתרון הבעיה חשבנו על רעיונות, עד שהגענו לרעיון אחד, חיפשנו חומרים מתאימים לבניית החללית, בנינו דגמים ויצרנו מצגות. לפתרון שלנו קראנו "כדור הסלפי": בתוך החללית יהיה כדור שקוף ובתוכו מצלמות קטנות, הכדור ישוגר מהחללית בעזרת קפיץ שיהיה בתוכה. המצלמות בכדור יצלמו תמונות רבות וכך נוכל לבחור את התמונה הטובה ביותר מבין כל התמונות.

לבסוף, לאחר עבודה קשה, הגיעו לבית הספר שופטים, להם הצגנו את המצגת והדגם שלנו. השופטים התרשמו מהרעיון שלנו, ולכן עלינו (מתוך הרבה קבוצות בכיתה ובארץ) לתחרות הארצית של תעשיידע.

לפני התחרות התכוננו רבות: שיפצנו את הדגם, שיפרנו את המצגת, והתאמנו על הפרזנטציה והצגת המצגת והרעיון.

ביום התחרות התרגשנו מאוד. לאחר שהצגנו לשופטים את הדגם והמצגת, צפינו בפאנל בנושא החלל. לאחר מכן, השופטים הכריזו על הזוכים, וקבוצתנו זכתה במקום השני! (מתוך 30 קבוצות בתחרות הארצית, והרבה יותר קבוצות שלא הגיעו אליה).

 

חברי הקבוצה:

נטע עמור, רתם ברזני, עומר ברגמן, רונן גיטמן, איתן זינגר, גילי בסביץ' ושקד סלומון.

 

כתבה: שקד סלומון

 

 


תחרות בתעשיידע

ביום שלישי, ה-31.5.2016, הלכנו לתחרות תעשיידע במסגרת פרויקט "השמים הם לא הגבול". במסגרת הפרויקט, בנינו דגם שפותר את בעיית האבק הירחי, ובזכותו אפשר לצלם תמונות בחלל. הדגם בנוי כך שבתוך החללית יש כדור בגודל של כדור טניס, רק שקוף, ובתוכו "ננו" מצלמות. הכדור מכוסה ב"ננו גלאס" קרמיקה, חומר שהאבק הירחי לא נדבק אליו. מאחורי הכדור יש קפיץ שפוגע בכדור ומשחרר אותו לרחבי החלל. הכדור יצלם תמונות מכל הכיוונים וישלח אותן בשידור לווייני לכדור הארץ. במקרה שהצילום לא יצליח, יש שתי מצלמות המחוברות למוטות, כלומר,  אם הכדור לא יפגע, הן יעזרו לצלם.

כאשר הגענו לתחרות, סידרנו את השולחן שלנו ושמנו עליו את הדגם ואת הכרזה עם המצגת והציור של הדגם.

השופטים הגיעו אלינו אחרונים. הצגנו את המצגת והסברנו על כל הנושאים שהם שאלו עליהם. מכיוון שנשפטנו אחרונים, כבר לא היה באולם מקום ישיבה לכולנו ביחד,ולכן נאלצנו לשבת בנפרד זה מזה. תחילה היו הנאומים והשאלות לשופטים, ולבסוף החלה חלוקת התעודות. תחילה הקריאו את השמות של מקבלי הציון לשבח ושל אלה שזכו במקום השלישי. קיווינו למקום שלישי, אך לא קיבלנו אותו. חשבנו לעצמנו בצחוק, שאם יכריזו על "חטיבת הביניים גולדה מאיר" זו תהיה חטיבה  מעיר אחרת. וכשהכריזו על המקום השני זה אכן קרה, אלא שההמשך היה – "נס ציונה". הופתענו מאד, לא האמנו שזכינו. צעקנו חזק מרוב שמחה ורצנו לקבל את התעודות. לחצנו ידיים לשופטים והצטלמנו איתם. זה היה מאוד מרגש. בסיום חלוקת התעודות עלינו לשולחן שלנו בשמחה וצעקנו כמה שזה הישג מדהים. התארגנו ליציאה ויצאנו. הייתי עצובה שנגמר היום. כשהגענו לבית הספר, הנחנו את הדברים והלכנו לכיתה להגיד שלום.

אני עדיין לא מאמינה שזה נגמר ושזכינו במקום שני מתוך 30 קבוצות. זו הייתה חוויה מאוד מרגשת ומשמחת, שהיה לי כיף להשתתף בה ואני מקווה שתינתן לי ההזדמנות לחוות אותה פעם נוספת.

 

כתבה: נטע עמור, ז6

 

 

 

תעשיידע-  כדור הסלפי

במסגרת כיתת מצוינות מדעית השתתפתי בפרויקט "השמים הם לא הגבול" של תעשיידע, בפרויקט לימדו אותנו על התחרות בין רוסיה לברית המועצות אל הירח, על חיי אסטרונאוטים בחלל, פעולות בסיסיות של אסטרונאוטים (אכילה שינה ספורט וכו...),למדנו על הדרכים שבהם אסטרונאוטים מתקנים דברים בחלל, על פועלו של אילן רמון, על הירח ועוד...

כחלק מהתחרות התפצלנו לשלוש קבוצות, כל קבוצה הייתה צריכה לענות על צורך בחלל (נחיתה רכה, צילום סלפי, התקדמות 300 מטרים), כל קבוצה הייתה צריכה לחקור את הנושא, לחפש פתרון תוך כדי בדיקת הגורמים שעלולים להפריע ולבסוף לבנות דגם.

כל קבוצה סיכמה את המידע שאספה למצגת שאותה הציגו בפני שופטים, הרעיון של הקבוצה שלי היה לירות בעזרת קפיץ, כדור מלא בננו מצלמות שיוכלו לצלם את החללית, מרחבי החלל.

כעבור כמה חודשים הודיעו לנו שעלינו לתחרות הארצית. לפני התחרות עבדנו במרץ לשפר את המצגת, להכין סרטוט ועוד... יום התחרות הגיע, היום היה הפנינג שבו יכולנו לראות את הרעיונות ואת הדגמים של הקבוצות האחרות, ואז הצגנו את העבודה שלנו.

התכנסנו באודיטוריום וחיכינו לתוצאות תחילה ראינו תמונות של פועלינו מתחילת השנה, אח"כ היה זמן לשאלות מהקהל שהופנו לפרופסורים בתחומים שונים, לאחר מכן ראינו סרט על מסעו האחרון של האדם בחלל ולבסוף התוצאות הקבוצה שלי זכתה במקום השני בתחרות הארצית!

היה מהנה מאוד בקורס ואני ממליץ לכל מי שיכול לקחת חלק בקורס שינסה כי אין מה להפסיד והניצחון האמיתי הוא ההנאה.

כתב:  רונן גיטמן

 

 


למעלה הדפסה שלח RSS Bookmark and Share

 

תיכון וחט"ב ע"ש גולדה מאיר

רחוב אוסקר שינדלר,
נס ציונה

תיכון
טלפון: 08-6523520
פקס:
08-6523372

חטיבת ביניים
טלפון: 08-9407196
פקס: 08-9407960


כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר